Heidit Kaio • 22. aprill 2004 kell 6:58

Eesti ettevõtjad osalevad Hannoveris maailma suurimal tööstusmessil

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja korraldatud Eesti ühisstendil on esindatud masinaehitus, peenmehaanika ja aparaadiehitus ning energiatehnika.

Ettevõtetest võtavad osa masinaehituse valdkonnast Volta, BLRT Marketex, Paide Masinatehas, peenmehaanika ja aparaadiehituse ettevõte Tarkon ning energiatehnika ettevõte Energiatehnika.

Volta ja BLRT Marketex osalevad messil ühisstendi koosseisus juba kuuendat korda.

Esimest korda on sel aastal stendil OÜ Energiatehnika, AS Tarkon ja Paide Masinatehas, kes esindab Eesti Masinatööstuse Liitu.

OÜ Energiatehnika tutvustab messil uudset soojusvahetiga dushikabiini, mis võimaldab säästa kuni 60 protsenti soojavee energiast. Firma otsib agente, hulgiostjaid ja koostööpartnereid Saksamaal müügisüsteemi ülesehitamiseks.

?Kahe messipäeva tulemusena on leitud mitu kontakti rahvusvaheliste kaubandussuhete korraldajatega Saksamaal, Prantsusmaal ja Shveitsis. On leitud võimalikke agente ja ostjaid,' ütles Jüri Joller, OÜ Energiatehnika juhatuse liige.

AS Tarkon turundusosakonna juhataja Madis Mädamürgi sõnul osaleb ettevõte Hannoveri messil esimest korda ja seekord ei ole endale suuri eesmärke püstitanud.

?Peamine põhjus siiatulekuks on luureretk ja võimalus ennast teistega võrrelda. Messi lõpus sünnib ka otsus järgmisel aastal oma stendiga osalemise kohta. Tänaseks on selge, et siia tasub tulla. Maailm muutub väiksemaks ja eestlaslik ego ning eneseuhkus saavad positiivselt põrutada,' ütles Madis Mädamürk.

Hetkel kuum