Naftabarreli hind kerkis üle 37 dollari taseme

06. mai 2004, 14:25

Naftabarreli hind kerkis Londonis täna keskpäevaks üle 37 dollari taseme, bensiini hind USAs püstitas eile kõigi aegade rekordi üheksandat järjestikkust päeva.

Nafta hind kerkis Rahvusvahelisel naftabörsil Londonis 37,10 dollarini barrel. Nii kõrge oli see viimati 1990. aasta oktoobris. Hinnaralli põhjuseks on kartus, et USA naftatöötlustehased ei suuda toime tulla üha suureneva nõudlusega. Ameerika Ühendriikide, kes on maailma suurim nafta ja naftasaaduste tarbija, majanduse kiire kasv suurendab inimeste reisimist, mis tähendab samal ajal ka kütuse tarbimise suurenemist. ?USA neljaprotsendiline majanduskasv filtreerub nõudluseks kütuse järele,? lausus analüüsikeskuse Mitsui Co Energy Risk Management asepresident Dennis Kongsiri. Terrorismiohu tõttu jäetakse välismaale minemata ning puhkuse ajal sõidetakse ringi hoopis USAs.

Nõudlus bensiini järele USAs kasvas energeetikaministeeriumi andmetel möödunud nädalal 9,10 miljoni barrelini ööpäevas, mis oli 3,8 protsenti kõrgem, kui aasta tagasi. Suvekuudeks prognoositakse nõudluse kasvu rekordilise 9,32 miljoni barrelini ööpäevas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing