Liis Kängsepp • 10. mai 2004 kell 8:42

BIG: Väikelaenud tõid esimeses kvartalis 5,7 miljonit krooni kasumit

AS Balti Investeeringute Grupp (BIG) teenis käesoleva aasta esimeses kvartalis 5,7 miljonit krooni puhaskasumit.

Kasumi tagas kliendibaasi kasv ning väikelaenude populaarsus elanikkonna seas. Eelmise aasta sama perioodi kasum oli 1,4 miljonit krooni.

Balti Investeeringute Grupi juhatuse Esimehe Targo Rausi hinnangul on puhaskasumi kasvu põhjuseks on oma turunishi leidmine ning selles kasumlikult tegutsemine. Seda näitab ka ettevõtte kasvav kliendibaas, mis võrreldes möödunud aasta esimese kvartaliga on 13,1% võrra kasvanud.

?Kuna oleme spetsialiseerunud eelkõige eraisikute väikelaenudele, siis suudame täpsemalt hinnata selle segmendiga seotud riske ning seeläbi tooteid paremini arendada ja hinnastada. Laenude sihtotstarve ei ole reeglina piiratud ning tihtipeale kasutataksegi meie laenu selleks, et saada kokku eluasemelaenu vajalik omafinantseering või uue eluaseme käsiraha?, lisas Raus.

Tänavu esimese kolme kuuga väljastas BIG laene 25,8 miljoni väärtuses, mis on 3,8% võrra rohkem kui mullu. Netolaenuportfell kasvas 33,9%, ulatudes 147,8 miljoni kroonini ja võlakirjaportfell 20,8%, ulatudes 70,9 miljoni kroonini. Ettevõtte varade maht kasvas 1. kvartalis 2003. aastaga võrreldes 31,2% 178,2 miljoni kroonini.

AS Balti Investeeringute Grupp on pankade ja liisingfirmade järel Baltimaade suurim spetsialiseerunud laenuandja eraisikutele, kellel on täna üle 3500 kliendi.

Hetkel kuum