Alvar Jõgeva • 21. mai 2004 kell 11:46

Börsikommentaar: Nokia aktsial kuu suurim langus

Nokia aktsiad on täna kella 13.00 paiku 4% miinuses, makstes alla 11 euro. Morgan Stanley alandas Nokia soovitust, põhjendades seda jätkuva turuosa kaotusega.

See on suurim langus alates 16. aprillist. Leian endiselt, et Nokia aktsiad on odavad, kuid jään äraootavale seisukohale. Arvan, et õige hetk ostmiseks on peale põhja tegemist. Täna on Nokia aktsiad väga lähedal uue põhja tegemisele.

Ühe Wall Streeti väga eduka investori, Martin Zweigi arvates on õige aeg aktsiate ostmiseks siis, kui turg on põhjast tõusnud 4%. Turu all tuleks käsitleda laiapõhjalist indeksit, näiteks S amp;P 500. Bloombergi andmetel on Nokia beeta 1,5 S amp;P 500 indeksi suhtes, mis näitab, kuidas liigub aktsia turu suhtes. Kui beeta on üle ühe, siis liigub aktsia turust rohkem, seda nii tõusu kui languse puhul. Väiksema beetaga aktsiad sobivad jälle konservatiivsemale investorile, kes kardab suuri kõikumisi. Seega peaks Nokia aktsia põhjast tõusma 6%, et tekiks ostusignaal. Nokia madalaim sulgemishind sellel aastal on 10,90 eurot, seega kui uut põhja ei tehta, võiks aktsiate ostmist kaaluda 11,55 eurost kõrgemal sulgudes.

Euroopa börsid alustasid päeva tõusuga. Tugevalt esinesid kaevandus ja pooljuhtide sektor. USA indeksifutuuride järgi ennustades avanevad lombitagused börsid mõõdukas plussis.

Hetkel kuum