Ülo Toomsalu • 7. juuni 2004 kell 6:03

Lääne Elu: Haapsalu delegatsioonilt varastati Leedus buss

Leedu linna Kretingasse sõitnud Haapsalu linnavalitsuse esindust sõidutanud buss langes varaste saagiks. Leedu politsei leidis bussi ja tabas vargad reedel.

?Oleme siin nagu Tambovi koor. Ei teagi, kuidas koju tagasi saame,? vahendas pressiesindaja Liivi Ollino Lääne Elule aselinnapea Ingrid Danilovi sõnu Kretingast.

Haapsalu linnavalitsuse seitsmeliikmeline delegatsioon sõitis Leetu kolmapäeva hommikul. Neljapäeva keskpäeval varastati Kretinga muuseumi eest esindust sõidutanud Haapsalu Spordibaaside väikebuss Volkswagen, mis oli pargitud kohaliku aselinnapea ja administratsiooni juhi autode vahele.

?Olime muuseumis ja sõime seal lähedal ka lõunat umbes kaks ja pool tundi. Kui välja tulime, ütles üks poiss, et meie buss sõitis ligi tund tagasi ära,? kirjeldas Ingrid Danilov.

Bussiga koos jäi delegatsioon ilma mõnedest isiklikest asjust ja linna kingitustest, näiteks kastitäiest Haapsalu juubeliõllest.

Kohalik politsei teatas algul, et tõenäosus bussi leida on väike, sest ilmselt polnud tegu spontaanse autovargusega, vaid bussile pandi silm peale juba varem.

Politsei leidis bussi siiski järgmisel päeval ehk siis eile 25 kilomeetrit linnast eemal. Vargad olid sõiduki numbrimärgid vahetanud Leedu numbri vastu.

Politsei korraldas bussi juures varitsuse ja sai reedel pärast lõunat kätte ka vargad.

?Politsei ütles, et kõik asjad paistavad alles olevat,? teatas Danilov reede pärastlõunal Leedust. ?Ebameeldiv juhtum on õnnelikult lõppenud. Bussi saame õhtul kätte ja siis tuleme koju.?

Hetkel kuum