Saaremaa Laevakompanii jäi vaidluses maksuametile alla

ÄP 11. juuni 2004, 00:00

Jutt on 2002. aasta juunis tehtud maksuameti ettekirjutusest, kus nõutakse, et AS Saaremaa Lavakompanii tasuks 1999. aasta eest täiendavalt tulumaksu enam kui 620 000 krooni. Maksuamet heidab laevakompaniile ette tehinguid ASi Saare Finants aktsiatega, kus Saaremaa Laevakompanii algul ostis 5 miljoni krooni eest Saare Finantsi aktsiaid ja müüs need samal aastal 1 miljoni krooni eest ASile Holostovi Kinnisvarahaldus.

Nii Saaremaa Laevakompanii kui ka Holostovi Kinnisvarahaldus kuuluvad sajaprotsendiliselt Vjat?eslav Leedole, mis saigi aluseks maksuameti väitele, et laevakompanii on tahtlikult oma tulusid vähendanud.

Leedo leidis, et kõik toimus seaduspäraselt. ?1999. aastal oli Saare Finants kahjumis ning vastavalt sellele arvestasid audiitorid välja ka aktsia hinna,? ütles ta tänavu aprillis Äripäevale. ?Saarte ja mandri vahel toimuvat praamiühendust doteeriv riik ise nõudis meilt, et laevakompanii keskenduks üksnes laevaliinidele. Nii et meie tegime seda otsesel riigi nõudmisel. ?

Kõnealuses maksuameti ettekirjutuses oli teisigi nõudeid (kokku ligi 815 000 krooni ulatuses), ent neid Saaremaa Laevakompanii ei vaidlustanud.

Saaremaa Laevakompanii on kinnitanud, et nad saavutasid 2002. a nõuete osas kohtuvälise kokkulepe ning summad on maksuametil käes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:32

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing