1. juuli 2004 kell 7:38

Jarvis väljub BRSi omanikeringist

Eesti Raudtee suurosaniku Baltic Rail Services aktsionär Jarvis plc müüb oma osaluse BRS-is teistele kaasaktsionäridele, teatas BRS.

Jarvis müüb oma osaluse seoses ettevõtte tegevusalade ümberhindamisega, tehingu hind küünib ligi 160 miljoni kroonini.

Müügilepingu kohaselt müüb Jarvis plc oma osaluse Jarvis Estonia BV-s teisele kaasaktsionärile EEIF-le, kes omakorda müüb aktsiaid teistele BRSi aktsionäridele. Praeguse struktuuri kohaselt kuulub Ganiger Investile 30,36 protsenti Baltic Rail Services aktsiatest, Jarvis Estoniale 26,84 protsenti, RailWorld Estoniale 26,84 protsenti, EEIF Rail BV-le 10,7 protsenti ning Railroad Development Corporationile 5,26 protsenti Baltic Rail Services aktsiatest. BRSi nõukogu esimehe Edward Burkhardti sõnul on edaspidi võrdselt kolmandikuga aktsiatest esindatud nii rahvusvahelised raudteeoperaatorid, eestlastest investorid kui ka rahvusvahelised investeerimisfondid.

Aktsiate ümbervormistamine toimub peatselt peale Jarvise müügitehingu toimumist.

?Ostuhind kajastab teatud õigustest loobumist EEIF Rail BV poolt ning seetõttu ei ole võrreldav Eesti Raudtee tegeliku turuväärtusega,? ütles Baltic Rail Services?i nõukogu esimees Edward Burkhardt.

Jarvis liitus BRS-iga Eesti Raudtee aktsiate erastamise alguses ning kolme aastaga on ettevõtte konsultandid andnud suure panuse Eesti Raudtee infrastruktuuri arendamisse. Käesoleva aasta märtsi lõpus andis Jarvis oma raudteehoolduslepingud Suurbritannias tagasi Network Rail?ile ning on tänaseks väljunud raudteeinfrastruktuuri hooldusärist, samuti on toimunud ka mitmeid muudatusi ettevõtte tippjuhtkonnas.

EEIF Rail BV on AIG Emerging Europe Infrastructure Fundi tütarettevõte, mille fondide maht ulatub üle 500 miljoni dollari ning mis peamiselt investeerib infrastruktuurisektoritesse Kesk- ja Ida-Euroopas. Rail World Estonia on rahvusvahelise raudteejuhtimise ning ?opereerimisfirma Rail World Inc tütarfirma. Railroad Development Corporation haldab raudtee-ettevõtteid Kesk- ja Lõuna-Ameerikas, Aafrikas ja Ameerika Ühendriikides. Ganiger Invest on Eesti ettevõtjaid ühendav investeerimisfirma.

Hetkel kuum