Ülo Toomsalu • 5. juuli 2004 kell 7:10

PM: Kohus ennistas Tartu postijuhi taas tööle

Tartu maakohus otsustas, et Jaan Ojaste vallandamine Tartu peapostkontori tegevjuhi kohalt tänavu 13. veebruaril oli ebaseaduslik, ja ennistas ta tagasi tööle.

Neljapäeval lõppenud protsess tähendas Ojastele seljavõitu Eesti Posti juhtkonna üle, kirjutab Postimees. «Muidugi on mul hea meel tööle tagasi minna,» nentis Ojaste. «Enda postiperele ütlen, et ma polnud puhkusel, vaid täiendõppel, mille sisuks oli ka karm praktika. Kuid ma olen praegu paremas kehalises vormis kui kunagi varem!»

Eesti Posti juhatuse esimees Peeter Raudsepp ei soovinud otsust kommenteerida. Et otsus jõudis firma juhatusse reedel, siis enne põhjalikku analüüsi ei soovitud kommenteerida, kuidas nad edasi käituvad. Apellatsiooni esitamiseks on üle kahe nädala aega.

Raudsepp heitis vallandamisel Ojastele ette juhtimisvigu ja tegematajätmisi. Tema hinnangul jättis Ojaste pikema aja jooksul korduvalt täitmata ametiülesanded näiteks turva- ja finantsküsimustes. «Ojaste töös oli mitmeid juhtimisvigu, mis puudutasid ka finantsdistsipliini rikkumisi, ning posti kojukande probleemid kestsid pikemat aega,» sõnas ta.

Pärast Ojaste vallandamist veebruaris korraldas Eesti Post vabaks jäänud koha täitmiseks konkursi. Tartu peapostkontori tegevdirektoriks määrati 18. aprillist konkursi võitnud Tarmo Kirotar, kes on Raudsepa hinnangul töötatud aja jooksul suutnud ettevõtte kohaliku struktuuriüksuse efektiivselt tööle pannud.

Kirotar jätkab pärast Ojaste tööle ennistamist samuti Tartu peapostikontori tegevdirektorina ning mõlemad mehed peavad täitma neid tööülesandeid, mida ettevõtte juhatus neile annab.

«Juriidilises mõttes on see muidugi keeruline ja töötajatele raske olukord,» sõnas Raudsepp. «Kuid peame lähtuma sellest, et peapostkontori töö saaks efektiivselt jätkuda ning et selline olukord meie klientide teenindamist kuidagi ei takistaks.»

Hetkel kuum