PM: Õunapuu võitleb nelja maavanema eest

09. juuli 2004, 09:12

Regionaalminister Jaan Õunapuu pole kaotanud lootust anda portfellid ka neile neljale maavanemale, keda valitsus ei toetanud.

Valitsuse toetuse võivad lähinädalail saada Viljandi maavanema kandidaat Kalle Küttis ja tema kolleeg Valgamaal Georgi Tra?anov. Küttise ametissenimetamisele sai takistuseks üleeile kaitsepolitseis määratud 200kroonine hoiatustrahv korruptsioonivastase seaduse formaalse rikkumise eest, kirjutab Postimees.

Tra?anovi probleemi nimetas regionaalminister Õunapuu isiklikuks ja peaministri kohusetäitja majandusminister Meelis Atonen tehniliseks. Tegu võib olla kahtlusega, kas Tra?anovi keeleoskus vastab maavanema nõutud tasemele.

Palju küsitavam on aga, kas selle «jah»-sõna saavad ka Toomas Kivimägi Pärnu- ja Hans Teiv Saaremaal.

Kümme aastat Pärnumaad juhtinud parteitu Kivimäe vastu on koalitsioonist nii Reformierakond kui ka Res Publica. Mõlemad on kauaaegset maavanemat tulutult enda sekka kutsunud, aga Kivimägi on teravalt kritiseerinud soovi maavanemaid politiseerida.

Reformierakonna aseesimees Atonen kinnitas kaudselt erimeelsusi keskvõimu ja Kivimäe vahel. «Maavanem peab olema vabariigi valitsuse teenistuses, mitte otsima konfrontatsiooni,» põhjendas ta Kivimäe kandidatuuri tagasilükkamist.

Reformierakond soovib Pärnu maavanema kohal näha praegust Pärnu abilinnapead Riina Müürseppa.

Teivi kandidatuuri tagasilükkamist põhjendas Atonen väitega, et on ka tugevamaid, kuid ühtegi nime ei nimetanud.

Minister Õunapuu kinnitas aga, et ei hakka otsima uusi inimesi Pärnu- ja Saaremaa juhtideks. «Mul ei ole selleks põhjust ja vajadust, sest olen oma kandidaadid juba esitanud,» lubas ta järjekindlalt oma valikuid kaitsta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing