Ülo Toomsalu • 2. august 2004 kell 6:59

Põhjarannik: Ahtme tehas ehitas töötajatele elamu

Sel reedel saavad paarkümmend Ahtmes asuva vagunikoostetehase UVZ AVR töötajat kätte uue korteri võtmed elumajas, mille firma nende jaoks ehitas.

Kohtla-Järve Ahtme linnaosas asuvas viiekorruselises elamus on 20 kolmetoalist korterit, kus on sees ka köögimööbel ja -tehnika. Vagunitehas kulutas korterelamu ehitamiseks ja sisustamiseks 16,5 miljonit krooni, kirjutas Põhjarannik.

Firma töötajad saavad korterid oma käsutusse tasuta, neil endil tuleb raha kulutada vaid igakuiste kommunaalmaksude tasumiseks. Ettevõtte avalike suhete juhi Ain Allase sõnul muutuvad need korterid 15 aasta pärast töötajate omandiks, juhul kui nad nii kaua firmas ametis on.

Allas tõdes, et selline ettevõtte poolt töötajatele korterite ehitamine on tänapäeva Eestis pretsedenditu. «See on üks samm UVZ AVRi sotsiaalprogrammist. Tahame oma töötajaid paremini motiveerida ja aidata neil lahendada ka olmemuresid. Usume, et need spetsialistid, kes saavad ettevõttelt hea korteri, on ka töökohal valmis rohkem pingutama,» ütles Allas.

Lisaks järgmisel reedel käikuantavale majale on vagunitehasel kavas samasse kõrvale ehitada veel kaks analoogset korterelamut.

Hetkel kuum