Ülemiste järve veetase on stabiliseerunud

09. august 2004, 15:30

Tänu kuivale ilmale ning erinevate abinõude kasutusele võtule on Ülemiste järve vee taseme tõus peatunud ja alaneb ühe cm võrra ööpäevas.

Möödunud nädalavahetusel alanes järve vee tase 2,27 meetrini. Kõige tõsisemal hetkel oli Ülemiste järve veetase 2,31 meetrit üle merepinna, teatas Raepress.

Veetaseme äkilise tõusu tavalisest tasemest kolmekümne sentimeetri võrra kõrgemale põhjustasid juulikuu nädalapäevade pikkused lausvihmad. Abilinnapea Jüri Ratase sõnul tõusis järve veetase ühe sentimeetri võrra kõrgemale kui 1997. aastal, mil registreeriti seni kõrgeim teadaolev veeseis.

Suurim sadu langes neljapäevale 29. juulile, mil sadas maha 78,1 mm vihma. Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudi fondi andmetel ei ole mitte kunagi Tallinnas fikseeritud nii suurt sademete summat ööpäeva jooksul.

Kriisikomisjon, mille kokku kutsumise algatajaks oli Tallinna abilinnapea Jüri Ratas, kohtus esmakordselt 29. juuli pärastlõunal, kus võeti vastu otsus, et lisaks ASi Tallinna Vesi seitsmele avariibrigaadile ja paakautole tuleb linnatänavate tühjaks pumpamisel appi ka Tallinna Tuletõrje ja Päästeameti 5 brigaadi koos oma paakautodega. Meeskonnad töötasid 24-tundi ööpäevas kuni olukord tänavatel laupäeva, 2. augusti, õhtuks normaliseerus.

Tallinna Tuletõrje - ja Päästeameti direktori Raik Saarti sõnul tulid tallinlastele appi ka päästjad Harjumaalt, Pärnust ja Lääne-Virumaalt, kes aitasid vett kanalisatsiooni pumbata ning hoidsid ära teealuste truupide purunemise.
Kõik järve alandamiseks hetkel kasutusel olevad meetmed leevendavad olukorda juhul, kui sademete hulk jääb lähiajal normaalsetesse piiridesse. Kui peaks korduma erakorralised sajud, siis tuleb olukord uuesti ümber hinnata ning vajadusel tõsta jaama toomismahtu ning suurendada järve tühjakspumpamise mahtu.
ASi Tallinna Vesi eesmärk on alandada Ülemiste järve vee tase 2,10 meetrini augusti lõpuks, et olla valmis sügiseseks vihmaperioodiks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing