Ülo Toomsalu • 31. august 2004 kell 6:00

EPL: Pärnu linnajuht kaotas kihlveoga palga

Pärnus uut tänavat ootav pensionär võitis kihlveo abilinnapeaga ja saab ligi 16 000 krooni.

Pärnu abilinnapea Eino-Jüri Laarmann vedas aktiivse pensionäriga oma kuupalga peale kihla, lubades, et kauaoodatud Pärnu sadama ümbersõidutee saab augusti lõpuks valmis, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Ei ole seda teed veel kusagil ? ei horisondil ega horisondi taga,? ütles paar aastat tagasi Pärnu aasta naiseks valitud Naali-Marie Liivrand, kes oli üllatunud, et abilinnapeal kevadine kihlvedu veel meeles oli ja ta lubadust täitis.

Laarmann kinnitas märtsikuus rahvakoosolekul Vana-Pärnu elanikele, et aastaid veninud sadama ümbersõidutee ehitus lõpeb augustis. ?Inimesed kehitasid õlgu ega võtnud teda tõsiselt, sest lubadusi on nii palju antud,? meenutas Liivrand. Ümbersõidutee on vanapärnakate aastatepikkune soovunelm, sest see päästaks neid pidevast autodemürinast, vibratsioonist ja turbatolmust.

Idee kihla vedada pakkus välja Laarmann. ?Mõtlesin, et mida mul kaotada,? rääkis Liivrand. Lepiti kokku, et abilinnapea paneb välja oma 20 838kroonise töötasu (peale maksude mahaarvamist 15 762) Liivranna 1870kroonise pensioni vastu.

Võidetud raha ei kasuta ta oma tarbeks, vaid kogu summa läheb Vana-Pärnu probleemidega tegelevale Kollisti seltsile, mida ta juhib.

?Ma pole eluaeg oma sõna tagasi võtnud ja ega ma sellepärast puupaljaks jää,? ütles Laarmann. Ta tunnistas, et linnal oli reaalne võimalus teetöid tähtajaks lõpetada, kuid tal polnud võimalik protsessi kiirendada.

Viis aastat kestnud tee-ehituse venimise põhjus on Laarmanni sõnul bürokraatia maa võõrandamisel, samuti pole linnavalitsus kasutanud kõiki võimalusi tööde kiirendamiseks.

Hetkel kuum