Soti maaettevõtete projekti otsitakse koolitatavaid

06. september 2004, 12:32

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda otsib koostöös ?oti Põllumajanduskolledžiga läbi viidavasse projekti ?50 edukat maaettevõtet? viitekümmet koolitatavat.

EPKK maaelu toimkonna esimehe Margus Timmo sõnul on oktoobris koostöös ?otimaa Põllumajandus-kolledžiga käivitatava projekti sihiks mitmekesistada maaettevõtlust ja toetada maapiirkondade ettevõtlike inimeste teadmiste omandamist äri alustamisel ja jätkamisel. ?Koolitus on mõeldud eelkõige maapiirkondade inimestele, kes tahavad alustada mittepõllumajandusliku väikeettevõtlusega,? ütles Timmo.

Koolituse käigus saavad osalejad ?oti spetsialistide ja EPKK korraldatud konkursi korras juba välja valitud mentorite pideva juhendamise all väikeettevõtte alustamiseks ja juhtimiseks vajalikud algteadmised. Koolituse lõpuks valmivad kõikidel koolitatavatel äriplaanid ja äriplaani elluviimiseks vajalike toetuste taotlused ning projekti lõppedes peaksid maapiirkondadesse lisanduma nii uusi maaettevõtteid, kui uute teadmiste ja ideede abil arendatud olemasolevaid maaettevõtteid.

Koolitusele kandideerijatelt eeldab EPKK koolitatavate tahet alustada või laiendada mittepõllumajanduslikku maapiirkonna ettevõtet ja ideid eesmärgi teostamise suunas. EPKK projektijuhi Kaja Tulluse sõnul ei ole Maaelu Edendamise Sihtasutuse ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse kaudu Euroopa Liidu struktuurifondide finantseeritav koolitus mõeldud suurettevõtjatele, mistõttu oodatakse kandideerima eelkõige ettevõtlikke maainimesi, kes tahavad luua või arendada väikeettevõtet.

EPKK korraldatud konkursil viiekümne koolitatava leidmiseks saavad tulevased ettevõtjad kandideerida 13. septembrini. Informatsiooni projekti ja kandideerimistingimuste kohta leiavad huvitatud EPKK koduleheküljelt www.epkk.ee.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing