Eesti Raudtee ja Vedurimeeste Ametiühinguliit ei jõudnud kokkuleppele

08. september 2004, 11:13

Eesti Raudtee ja Eesti Vedurimeeste Ametiühinguliit ei jõudnud palgatõusu osas peetavatel läbirääkimistel mõlemaid pooli rahuldava kokkuleppeni.

Osapooled on vastavalt ametlikule korrale pöördunud riikliku lepitaja poole, teatas Eesti Raudtee.

Eesti Raudtee tegevdirektori asetäitja Riivo Sinijärve sõnul on läbirääkimisi veerandit Eesti Raudtee vedurimeestest esindava Vedurimeeste Ametiühinguliiduga (EVA) peetud juba pikemat aega. ?Aasta alguses esitatud ettepanekus nõudis EVA oma liikmetest vedurimeestele 97,5 protsendi suurust palgakõrgendust, mis ilmselgelt ei saa olla reaalne ? tänaseks oleme jõudnud 15 protsendi suuruse palgatõusu soovini,? ütles Eesti Raudtee poolt läbirääkimisi juhtinud tegevdirektori asetäitja Riivo Sinijärv. ?Oleme kahe ülejäänud ametiühinguga sõlminud lepingud, mille kohaselt pakume tänavu lõpliku palgatõusuna 9 protsenti ning meil on kahju, et EVA ei ole soostunud kompromisslahendust vastu võtma.?

Kolme aasta jooksul on Eesti Raudtee vedurimeeste palk tõusnud keskmiselt 14,1 protsenti ? 2001/2002. aastal tõsteti vedurijuhtidel palka 16,5 protsenti ning vedurijuhi abidel 19,2 protsenti; 2002/2003. vastavalt 11,8 protsenti ja 13,3 protsenti. Käesoleva aasta teises kvartalis ulatus keskmine vedurijuhi palk Eesti Raudteel 13.631 kroonini, mis ületab Eesti keskmist palgataset pea kahekordselt.

?Mainitud on ka streikimise võimalust, kuid me ei lase end sellest heidutada,? ütles Sinijärv. ?EVA esindab vähem kui veerandit meie vedurimeestest ning teiste ametiühingutega on meil töörahulepingud sõlmitud, mistõttu raudtee töö selle tagajärjel kindlasti ei katke,? märkis Sinijärv.

Eesti Raudteel on kolm ametiühingut ? Eesti Raudteelaste Ametiühing, mida juhib Jolan ?evtsov; Eesti Vedurimeeste Kutseliit, mida juhib Tõnu Väät ning Eesti Vedurimeeste Ametiühinguliit, mida juhib Heino Rüütel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing