Hansapank ostab Venemaal Kvest panga

24. september 2004, 14:58

Hansapank allkirjastas täna Moskvas Kvest panga ostu-müügilepingu, teatas Hansapank.

Hansapank tasub Kvest panga 100% aktsiate eest ligi 3,4 miljonit dollarit (2,8 miljonit eurot), aktsiate täpne hind määratakse tehingu jõustumise päeval.

Tehingu jõustumine sõltub heakskiidu saamisest Venemaa keskpangalt ja Eesti Finantsinspektsioonilt.

Grupi peadirektor Indrek Neivelt kommenteeris: ?See on Hansapanga Grupi jaoks oluline strateegiline samm. Oleme kiiresti arenev ettevõte ning näeme Venemaa finantssektoris mitmeid kasvuvõimalusi. Analüüsisime erinevaid alternatiive Venemaa turule sisenemiseks ning leidsime, et panga ostmine on kõige ajasäästlikum ning efektiivsem variant. Tehingu lõplik vormistamine peaks jääma 2005. aasta esimesse kvartalisse ning seejärel alustame Vene turul tegutsemist oma nime all.?

Hansapanga Venemaa äriüksuse tegevdirektor Druvis Murmanis ütles: ?Hansapanga senine tegevus Venemaa liisinguturul on olnud edukas, kuid soovime oma klientidele olla partneriks ka teiste finantsteenuste osas. Kvest panga ostmine võimaldab meil pakkuda oma klientidele kõiki olulisemaid pangateenuseid. Üheks esmaseks ülesandeks on Hansapanga infosüsteemi rakendamine, et saaksime pakkuda oma klientidele sama kõrgetasemelist teenust kui meie Grupp teistel turgudel juba pakub.'

Lähitulevikus on lisaks Moskva kontorile kavas avada pangakontorid ka Peterburgis ning Kaliningradis.

Moskvas peamiselt korporatiivkliente teenindava Kvest panga bilansimaht oli 30. juuni 2004 seisuga 2,2 miljonit eurot ning omakapital 1,3 miljonit eurot.

Hansapank laiendas oma tegevust Venemaale 2002. aastal, keskendudes seal Grupi Balti, Skandinaavia ning Vene äriklientide teenindamisele. Grupi Venemaa laenuportfell ulatus 2004. aasta juuni lõpu seisuga 180 miljoni euroni. Grupi nägemuse kohaselt võiks Venemaa äriüksuse osakaal kesk-pikas perspektiivis kasvada kuni 10%ni Grupi varades.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing