Tartu ja Rakvere bussijuhid toetavad vedurimehi

Liis Kängsepp 28. september 2004, 08:16

Streikivate vedurimeeste toetuseks seovad Tartu ja Rakvere bussijuhid alates teisipäevast bussi vasaku peegli külge kollased solidaarsuslindid.

Samuti kleebitakse bussidesse streiki toetavad infoplakatid. Toetusaktsiooni on kavas jätkata vähemalt nädala lõpuni, kui töötüli varem ei lahene. Aktsioon on seotud Eesti Raudteelaste Ametiühingu liitumisega viis päeva väldanud vedurimeeste streiki

Tartus toetust korraldava Transpordi Ametiühingu Lõuna-eesti koordinaatori Margus Nurga sõnul elavad bussijuhid vedurimeeste streigile väga kaasa ja loodavad sellele positiivset lõppu. ?Austades aga enda majas kehtivat töörahu, piirdume seekord vaid vedurimeeste julgustamisega linnapildis,? ütles Nurk.

Transpordi Ametiühing korraldas samasuguse toetusaktsiooni ka mullu õpetajate ja kultuuritöötajate ühepäevase hoiatusstreigi ajal. Üle-eestiline kampaania oli tookord tänavail hästi nähtav ja see pälvis ka paljude reisijate heakskiidu.

Teisipäeval alustab kolmepäevast toetusstreiki ka Transpordi Ametiühinguga koos streigipakti kuuluv Raudteelaste Ametiühing, mille sajast vedurijuhist osalevad streigis 60. Raudteelaste streigikolded asuvad Tapal, Valgas ja Narvas. Teised Raudteelaste Ametiühingus esindatud ametialad streigis ei osale.

Streigipaktiga liitunud viis tugevamat ametiühingut tegid esmaspäeval nii vedurimeestele kui raudteefirmale ettepaneku läbirääkimiste jätkamiseks, et saavutada pooli rahuldav kokkulepe streigist väljumiseks. Eesti Ametiühingute Keskliit alustas samal päeval tegevust, et koostöös tööandjate keskliiduga otsida lahendusi viis päeva kestnud streigile raudteel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing