Itaalia plaanib müüa Eneli aktsiad Jaapani väikeinvestoritele

05. oktoober 2004, 10:45

Itaalia valitsus plaanib müüa riigi suurima energeetikaettevõtte Enel aktsiad Jaapani väikeinvestoritele nagu ka Itaalias, vahendab Bloomberg.

Itaalia valitsus plaanib müüa 20 protsendi suuruse osaluse Enelis, mille turuväärtuseks on umbes 8,1 mld eurot (126,7 mld krooni).

Itaalia rahandusministeerium plaanib Milanos aktsiapakkumise presentatsiooni. Tõenäoliselt on tegu selle aasta maailma suurima aktsiaemissiooniga.

?See on tähtis samm laiendamaks aktsionäride ringi,? ütles Banco Sardegna fondijuht Paolo Wenk. ?Firma kardab, et Euroopa ei suuda kõiki neid aktsiad alla neelata.?

Jaapanis korraldavad Eneli aktsiamüüki Nomura Holdings ja Daiwa Securities Group. Enne müüki peab oma nõusoleku andma Jaapani turujärelevalve. Vaatamata aktsiate müügikavale Jaapanis ei kavatseta aktsiad noteerida Tokio börsil.

See oleks esmakordne juhtum, kui Itaalia pakub Itaalia firma aktsiad Jaapani erainvestoritele. Prantsusmaa ja Saksamaa valitsused on varemgi müünud osa aktsiad Jaapani. Näiteks pakkus Saksa valitsus 2000 aastal Deutsche Posti aktsiad Jaapani investoritele.

?Jaapani investorid on suured säästjad ja nad armastavad heade dividendidega suuri firmasid,? ütles Eneli finantsdirektor Fulvio Conti.

Eneli juhatuse esimees Paolo Scaroni ütles, et firma plaanib jätkata ?helde? dividendi poliitikat.

Eneli aktsiamüüki korraldavad Merrill Lynch, Mediobanca, Goldman Sachs ja Morgan Stanley. Itaalia rahandusministeeriumit nõustab investeerimispank Lazard.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing