Liivi Tamm • 7. oktoober 2004 kell 22:00

Aivar Hundimägi tegutseb mitmel rindel

Aivar? - "Alati rõõmus. Lihtsalt meeldiv. Asjalik. Tolerantne. Kindel. Punapõskne. Siiras, " puistavad töökaaslased omadussõnu.

Aivar Hundimägi töötab Äripäevas juba 11. aastat. "Kui ta alguses reporteriks tuli, siis mõtlesime, et lootusetu," tunnistavad staaEikamad kolleegid otse koolipingist saabunud uue reporteri kohta. Aga Aivar sai kingituseks Eesti keele grammatika õpiku kõrgkooli astujale, studeeris materjali paar nädalat ning vead kirjatükkides lakkasid äkki olemast.

Täna on Aivar Hundimägi Äripäeva arvamustoimetuse juht. Ta juhib raadiosaadet Kukus ning kirjutab raamatuid. Käesoleval aastal ilmunud "Eesti turunduse kuningad ja narrid" oli teine kogemus. Esimene raamat "Raha ja vabadus" kirjutati koos teiste Äripäeva arvamustoimetajatega. Aasta lõpus ilmub Aivari sulest raamat meediaga suhtlemisest. "Raamatud on üks väljund rutiini vältida. Eks ajakirjanikutöö on juba olemuselt mitmekülgne, aga Äripäevas meeldib mulle võimalus uusi asju proovida."

Pärast tööpäeva sõidab Aivar koju Liivamäe külla Tallinna lähedal. "Ma ei taha kuskil kortermajas või uuselamurajoonis elada, kus on palju inimesi, kellega paratamatult peab suhtlema. Töö on intensiivne ja tööl olles tuleb suhelda niigi väga paljude inimestega," nendib Aivar.

Koduga on seotud ka üks Aivari hobisid: koos abikaasa Siiriga loodi Hundimäe koertekool, mille põhilisteks õpilasteks on bernhardiinid, keda teistes koolides meelsasti teiste koerte juurde ei lasta. Aivaril endal on kaks koera, bernhardiiniga käiakse näitustel ja saksa lambakoeraga võistlustel. Sel aastal õnnestus bernhardiin Rokystaril võita Eesti tAempioni tiitel. Järgmisel aastal plaanib Aivar avada aga koertehotelli.

Tänu kolleeg Mati Feldmannile on Aivari teiseks hobiks saanud bridE, sest paar aastat tagasi õpetas Mati kümmekond äripäevlast bridEi mängima.

Hetkel kuum