Hansapangal juba neljas rekordipäev järjest

Romet Kreek 20. oktoober 2004, 00:00

Tallinna börs tegi eile igati korraliku päevakäibe ? 49,64 mln krooni.

Valdav osa käibest tuli tehingutest Hansapanga aktsiaga. Hansapanga aktsiaga tehti 73 tehingut ja 44,2 mln krooni käivet. Pangaaktsia hind midagi üllatusväärset ei pakkunud ? tegu oli järjekordse rekordi püstitamisega, seda juba neljandat kauplemispäeva järjest.

Aktsia hind tõusis 1,16 protsenti, 122,36 kroonile. Tehingu käigus omanikku vahetanud aktsiate arv varieerus 4st 49 000ni. Päevasiseselt käis aktsia hind ära ka 122,83 kroonil.

Täna tulemused avaldava Norma aktsia käive ulatus eile 4,1 mln kroonini. Aktsia hind sulgus muutumatult 99,51 kroonil. Kaks plokktehingut (23 000 ja 13 000 aktsiaga) tehti sulgemishinna tasemel.

Suprema ootab Normalt kolmandas kvartalis 237 mln kroonist käivet. Hansabank Marketsi ootus on kõrgem, 250,3 mln krooni. Kasumit ootab Suprema Normalt 10,3 mln krooni ja Hansabank Markets ootab 26,6 mln kroonist maksueelset kasumit.

Kahjuks teevad Eestis vaid üksikud analüütikud ettevõtete analüüse ja koostavad prognoose. Eesti börsiettevõtetel pole kombeks kasumi- ja käibeprognoose avaldada ? börsi reglement seda ju ei nõua. Eelmise börsibuumi ajal avaldasid ettevõtted tulemusi, ju ehmuti toonasest kogemusest ära.

1,1 mln krooni käivet tehti eile kokku kahes tehingus Harju Elektri aktsiaga. Ettevõtte aktsia hind tõusis 3,45 protsenti, 117,35 kroonile.

Esmaspäeval kvartalitulemused avaldanud Baltika aktsiaga ei tehtud ka eile ühtegi tehingut ? selline kord juba on vähelikviidsete aktsiate saatus.

Praegu on teada, et Hansapank avaldab kolmanda kvartali tulemused 29. oktoobril ja Harju Elekter novembri esimesel nädalal.

Teiste ettevõtete tulemused võivad tulla nagu välk selgest taevast, sest meie ettevõtetel pole kombeks tulemuste avaldamise ajast ette teavitada.

Eesti Telekom ja Norma annavad samuti varakult teada, mis kuupäeval nad tulemused avaldavad. Üllatuslikult teatas seekord ka Baltika tulemuste avaldamise aja, loodetavasti ei jää see ettevõtte ühekordseks ettevõtmiseks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing