ÄL: Euroopa Liit toetab tööstusliku kanepi äri Saaremaal

20. oktoober 2004, 08:07

Rootsi firma IndustriHampeGotland AB tahab Saaremaa võsastuvatele põldudele uut elu sisse puhuda tööstusliku kanepiga, mida toetab ka Euroopa Liit.

Nende äriidee on elustada Eesti vana traditsioon ehk tööstusliku kanepi kasvatamine, kirjutab Ärileht.

?Saaremaal on kümnete tuhandete hektarite kaupa tööstusliku kanepi kasvatamiseks sobivat maad,? ütleb Tomas Persson Gotlandilt pärit kanepifirmast. ?Need on põhiliselt vanad kuivaks jäänud järvepõhjad ja soised alad, mille mullastik on tööstusliku kanepi kasvatamiseks ülimalt soodne. Gotlandi loetakse kanepikasvatuse jaoks parimaks paigaks Euroopas ? seal on täpselt see muld ja see päevavalguse pikkus, mis tööstuslikule kanepile sobib. Saaremaa lõunaosas on tingimused samad, leidub ka vaba maad ning head tööjõudu,? tutvustab rootslane tingimusi, mille põhjal IndustriHampeGotland AB valis tootmiseks just Saaremaa.

Tomas Persson kinnitab, et tema firma on esialgu huvitatud 200 hektari ostmisest. ?Meie põhitoodanguks saab hakkepuit, toodame ka kiudu ? seda kasutatakse paljudel aladel, ka autotööstuses. Väike osa meie töötulemusest jõuab tervisliku kanepiõli näol tulevikus toidulauale,? on Persson kindel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing