Euroopa börsid: terasefirmad ja kindlustajad tõusevad

26. oktoober 2004, 13:09

Põhjala börsidel on täna hea tõusuga terasetootja Rautaruukki, mis suutis tugeva nõudluse tõttu kaupa kallimalt müüa ja kvartali kasumi kolmekordistada.

Lisaks heale majandustulemusele oma 2004. aasta käibeprognoosi 3,4 miljardi euroni tõstnud terasetootja aktsia maksis kell 12:30 Helsingi börsil 8,13 euroni ehk 3,0% eilsest sulgemistasemest enam.

Uudis vedas kergele tõusule (+0,4%, 13,90 eurot) ka teise Soome terasetootja Outokumppu aktsia, kellelt oodatakse täna õhtul samuti kvartalitulemuste avaldamist.

Euroopa börsidel on tähelepanu all kindlustussektor, kuna sektori esindaja Converium Holding avaldas täna prognoosist väiksema kvartalikahjumi.

?Kindlustussektor on kannatanud ning pragu on hea ostuvõimalus,? ütles uudisteagentuurile Bloomberg Cholet-Dupont Gestion fondivalitseja Kilian de Kertanguy. ?Need ettevõtete finantsstruktuur paraneb,? lisas Kertanguy.

Kindlustussektori indeks on pärast 14. oktoobrit, kui New Yorgi osariigi kohtuminister algatas USA kindlustussektoris uurimise, langenud 3,8%.

Kindlustusreservide puudujäägi tõttu alates juulist kolm neljandikku oma väärtusest kaotanud Converiumi aktsia on täna kosunud 2,2%, tasemeni 8,35 Shveitsi franki.

?veitsi suurim kindlustusselts Zurich Financial Services on lisanud oma hinnale 2,3% ja maailma suurim kindlustaja Munich Re 1,9%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing