Lätis ja Leedus rohkem võimalusi

Eda-Liis Kann 27. oktoober 2004, 00:00

Eestis on hinnad kõige soodsamad. Lätis jällegi kõige kõrgemad, kuid samas on seal ka parim valik.

Kui suur on artistide valik ja millised on nende peamised erinevused kolmes riigis? Kindlasti on artistide valik Lätis ja Leedus palju suurem kui Eestis. Eriti just põnevate ni?iartistide valiku osas.

Eestlastel on aga suur edumaa rahvusvahelise tunnetuse ja tasemel keeleoskusega õhtujuhtide osas. Neid on Eestis kõige rohkem. Tõenäoliselt on see pikema rahvusvahelise kogemuse ja arenenuma üritusturundusturu tulemus.

Kui suur on kolme riigi õhtujuhtide ja artistide hinna vahe? Kui Eestis on 3000?15 000 kr, siis mis hinnad on Lätis ja Leedus? Üldiselt on hinnad analoogsed, aga õhtujuhtide kontekstis võivad Eestiga võrreldes olla hinnakäärid märkimisväärselt suuremad, seda eriti tuntud avaliku elu tegelaste puhul. Näiteks kohalike superstaaride, tele- ja raadiotähtede, tuntud näitlejate honorarid on hoopis teised.

Kui palju kasutatakse välisriigi artiste? Kõikides Balti riikides kehtib siiski kasvav trend, kus uudse ja erilise tulemuse saavutamiseks üritustel imporditakse artistid välismaalt. Näiteks Venemaa ooperitähed, tuntud DJd maailma metropolidest, erinevad unikaalsed show?d, muusikakanalitest tuttavad popansamblid ja sooloartistid.

Kuidas leida Lätist ja Leedust sobivat artisti? Artistide leidmine ja kaasamine lahendustesse on kõige lihtsam ja efektiivsem läbi spetsialiseerunud üritusturundusagentuuride, kellel on toimivad andmebaasid ja otsekontaktid, suhted ning kogemused Baltikumi artistidega töötamisel. Artiste pole mõtet tellida artiste vahendavate agentuuride kaudu, sest selleks on Balti riigid piisavalt väikesed, seega pole otsekontaktide omamine probleem.

Kas Lätis ja Leedus on tehnika parem/halvem? Lätis on sama tase mis Eestis. Teeme palju koostööd ja meie partnerid on ostnud sarnast tehnikat, et suuremate ürituste puhul Eestis või Lätis saaks tehnikat ühildada. Seoses ELiga liitumisega muutus ka tehnika transpordiga seotud tollimine lihtsamaks.

Aga tehnika pakkujad? Kas neid peab otsima tikutulega? Lätis on pakkujaid kõige rohkem, siis tuleb Eesti ja kõige vähem on tuntud pakkujaid Leedus.

Kas tehnika rendihinnad erinevad kolmes riigis oluliselt? Tehnika rendihinnad on samad. Vahe tuleb sisse teenuse tasus (inimeste palgad) ja selle paneb paika vastava riigi elatustase.

Eestis on avatud mitmeid uusi konverentsi- ja spordihalle, kus saab suuri üritusi korraldada. Milline on olukord Lätis ja Leedus? Lätis ja Leedus on võrreldes Eestiga kohti ürituste korraldamiseks isegi rohkem. Riigidki on võrreldes Eestiga suuremad. Ka kvaliteetkohti on Lätis ja Leedus viimasel ajal avatud rohkem kui Eestis.

Teeninduskultuur on parim Lätis ehk veel täpsemalt Riias, kus tekib sõna otseses mõttes suurlinna tunne. Läti ja Leedu olulisim erinevus Eestist on ürituste kohtade osas tõsiasi, et tuhande või enama inimesega ürituste korraldamisega pole probleemi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing