Suur hilineja Mart Sander

Eda-Liis Kann 27. oktoober 2004, 00:00

Teame ja tunneme ja hindame õhtujuhti nimega Mart Sander. Sel hetkel, kui mees on laval, on ta lihtsalt oivaline ja teeb alati väga head ning nauditavat tööd. Oleme seda kõik näinud nii üritustel, televisioonis kui ka teatrilaval. Ta on laia silmaringiga ja üks parimate seast.

Aga Mart ja tema kokkulepetest kinnipidamine on üritusturundusfirma Toimkond juhi Triin Lume alatine peavalu.

?Iga kord luban enesele, et see on viimane kord, kui teda kliendile välja pakun, sest tee kokkuleppest lavale on väga närvesööv. Ja nii ka sel suvel, mil koostöökokkulepe asendus hoopiski tema teise projektiga, mis talle tulutoovam või rohkem teostamist väärt. Seega: kokkulepped seebiks,? nentis Lumi.

Sander on ka teada ja tuntud süüdimatu hilinejana nii üritusturundusfirmade seas kui ka televisioonis.

Seega ? üks pool pettumusest võib tihtipeale olla seotud õhtujuhi pädevusega laval ning teine pool sellest on kokkulepped ning nendest kinnipidamine.

Paraku on meie pisikeses vabariigis nn tegijate ring nii väike, et kuigi on teada need suured ohud ja riskid, võetakse sellest hoolimata taas risk, et näha laval seda säravat tegelast, nentis Lumi.

Kuna ühiskond armastab säraga tegijad, on nad tõstnud staariseisusesse, siis on ka kriitikanooled nende poole harvad lendama. ?See on nagu surnud ring, kus me keerleme,? lisas Lumi.

Kokkulepetest kinnipidamine on olnud aktuaalne ja mitte ainult artisti või pidu korraldava firma puhul, vaid ka tellija puhul.

Probleemiks on olnud, et ürituse tellija broneerib mingiks kuupäevaks artisti ja siis viivitatakse lepingu sõlmimisega. Lihtsalt viivitatakse, et äkki mõnelt teiselt üritusi korraldavalt firmalt tellitud pakkumine on soodsam.

Tellija soovib saada suhteliselt odavalt tippartiste. Siis käib üks suur venitamine.

Tekivad möödarääkimised. Suusõnalisi lubadusi ei täideta, sest suhtlus jääb telefonikõnede tasandile, ei suudeta kokkuleppele jõuda või ei vormistata kokkuleppeid kirjaliku lepinguga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing