EPL: Linn kulutas maksumaksja raha Savisaare telereklaamile

27. oktoober 2004, 08:07

Lõviosa Tallinna visioonikonverentsile kulunud 465 000 kroonist läks endise linnapea Edgar Savisaare reklaamile.

Visioonikonverents ?Piirideta Tallinn?, kus arvamusliidrid rääkisid Tallinna võimalikest arengutest, oli paljude osalejate meelest huvitav ja vajalik. Praeguse linnapea Tõnis Paltsu hinnangul oli reklaam rohkem endise linnapea Edgar Savisaare kui konverentsi enda reklaam. ?Linna rahaga reklaamiti tegelikult erakonna esimeest, mis on maksumaksja raha raiskamine,? ütles Palts intervjuus Eesti Päevalehele.

Kõige õnnetumalt kukkus välja konverentsi tutvustav CD, mida jagati kõigile osalejaile. CD-l tutvustatakse linnavalitsust, mille juhiks on Savisaar, liikmeteks aga Aivar Pärna, Toomas Vitsut, Margus Allikmaa, Jüri Ratas, Peep Aaviksoo ja Anders Tsahkna. Neist oli oktoobris toimunud konverentsil linnavalitsuse liige vaid Peep Aaviksoo. Aivar Pärna ja Margus Allikmaa lahkumisest abilinnapea kohalt oli aga möödas pool aastat.

Linna praeguse pressis?efi Ain Saarna andmeil lasi tema eelkäija Allan Alaküla teha konverentsi korraldamiseks lihtmenetlusega riigihanke, mille tulemusel sõlmiti leping OÜ-ga IDEA Public maksumusega 345 000 krooni. Linnavalitsuse reservfondist eraldati konverentsi jaoks pisut suurem summa, 366 000 krooni.

IDEA-le antud raha oli eelkõige reklaamisumma, millest suur osa kulus telereklaamile, kus esines Savisaar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing