Oktoober oli vihmane kuu

ÄP 29. oktoober 2004, 00:00

Seevastu võivad rõõmustada teises voorus ehk enne 2002. aasta 31. oktoobrit liitunud, kuna möödunud kuu nelja fondi asemel lõpetas seekord miinuspoolel samuti vaid kahe fondi omanikud.

Kolmandas voorus liitunud, kel kogutud praeguseks peaaegu pool brutopalka, seevastu veel hõisata ei saa. Viimase kuu seisuga jäid plusspoolele vaid Sampo 50 ja Ühispanga Progressiivse Pensionifondi valinud fondi omanikud.

Allpool asuva edetabeli aluseks oleme võtnud 10 000kroonise brutopalgaga töötaja, kellelt liigub iga kuu pensionisambasse 600 krooni (2 + 4% brutopalgast). Raha fondi laekumise päevaks on võetud selline päev kuus, mil fondide maht on kõige rohkem kasvanud ehk päev, mil fondiomanik on kõige tõenäolisemalt osakud kontole saanud (viimasel kord oli selleks päevaks 15. oktoober).

Lihtsuse mõttes oleme arvestanud, et inimene saab iga kuu täpselt 600 krooni eest osakuid (rahalisi jääke ei arvestata). Samas oleme arvestanud fondiosakute väljalaske- ja tagasivõtmistasudega, mistõttu veidi kehvemas seisus on suuremate sisenemis- ja väljumiskuludega fondid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:51

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing