ÄP fototoimetus • 2. november 2004 kell 22:00

Eelmisel nädalal liitus pensioni teise sambaga 10 000 inimest

Suurim oli liitujate arv reedel, mil pensionisammast käis pangas vormistamas kokku 2252 inimest. Reedest pühapäevani oli II pensionisambaga ühinejaid sama palju kui esmaspäevast neljapäevani ehk umbes 5000 inimest. Oktoobri teistel päevadel kõikus liitujate arv 60 ja 700 vahel.

31. oktoober oli 1962.?1964. aastatel sündinutele viimane päev vabatahtliku pensionisambaga liitumiseks.

Oktoobri lõpuks oli kogumispensioniga liitunud 423 612 inimest. Neljandal liitumisperioodil lisandus 72 945 esmast valikuavaldust. Pensioni kogumise alguskuupäev on uutel liitujatel 1. jaanuar 2005. Eesti Väärtpaberikeskuse hinnangul on järgmistel aastatel oodata fondivaliku vahetamise aktiivsuse kasvu.

?Kuna väga suur hulk inimesi on liitunud juba varasematel perioodidel, jäi ka üldine liitumisaktiivsus eelmiste aastatega võrreldes tagasihoidlikumaks ning liitumisaktiivsus jaotus kogu perioodi peale ühtlasemalt kui kunagi varem,? ütles väärtpaberikeskuse tegevdirektor Kaidi Oone.

Esmakordselt oli lõppenud liitumisperioodil võimalus esitada avaldus pensionifondi osakute vahetamiseks teise fondi osakute vastu. Seda võimalust kasutas 2197 inimest. Vahetamiseks pidi ühte fondi olema kogutud vähemalt 500 osakut.

Jätkuvalt sai suunata uude fondi ka sissemakseid, sel juhul jäid kogunenud osakud endisesse fondi. Sissemaksete suunamise muutmiseks avaldas sel perioodil soovi 31 831 inimest.

?Kuna väga suur osa sihtgrupist on juba liitunud, siis panustatakse eesootavate aastate reklaamikampaaniates fondide vahetamisele. See tähendab, et 2005. aasta lõpuks on tõenäoliselt selle aastaga võrreldes suurem arv osakuomanikke oma fondivalikut muutnud,? rääkis Kaidi Oone. ?Kuid liitunute üldarvust moodustab fondi vahetajate arv eeldatavasti väikese osa ? tegemist on pikaajalise investeeringuga, kus tänane otsus näitab oma hinda pensionipõlves.?

Oone sõnul on oodata, et 2005. aasta lõpuks ületavad pensionifondide mahud 4 miljardi krooni piiri.

Autor: ÄP

Hetkel kuum