Sirje Niitra • 2. november 2004 kell 9:45

Trigoni Kesk- ja Ida-Euroopa Fond ületas miljardi krooni piiri

Baltikumi suurima avatud aktsiafondide halduri Trigon Capitali poolt valitsetud Trigon Kesk- ja Ida-Euroopa Fondi maht ületas 1 miljardi krooni piiri.

Trigoni avatud aktsiafondide maht ulatub täna üle 1,5 miljardi krooni, mis on pea kaks korda suurem kui suuruselt järgneval fondihalduril ja 50% suurem kui kõikide Eesti fondihaldurite aktsiafondide maht kokku. Trigon KIE Fond ja Trigon Teise Laine Fond on täna kaks suurimat Baltikumis registeeritud avatud aktsiafondi.

Trigoni fondide investoriteks on peamiselt välisinvestorid ning enamus investeeringuid tehakse Eestist väljapoole. ' Trigoni eesmärgiks on olla hea näide sellest, kuidas Tallinnast võiks luua regionaalse finantskeskuse,' ütles Trigon Capitali direktor Kristel Kivinurm-Priisalm. Tema sõnul on peale Euroopa Liiduga liitumist välisinvestorite huvi uutesse liikmesriikidesse investeerimise vastu oluliselt kasvanud. 'Arvestades, et tänasel päeval on suur osa Skandinaavia ning Lääne-Euroopa institutsionaalsetest investoritest veel vähesel määral meie regiooni investeerinud, peaks lähiaastatel nõudlus Kesk- ja Ida-Euroopa ja teise laine piirkonna aktsiate vastu oluliselt suurenema. Huvi suurenemist peegeldab selgelt ka Trigon Teise Laine Fondi mahu kiire kasv - fond alustas juunis käesoleval aastal ning on jõudnud lühikese ajaga pea poole miljardi kroonise mahuni,' rääkis Kivinurm-Priisalm.

Euroopa Liiduga tänavu liitunud ja teises ringis liituvate riikide majandustel on järgnevatel aastatel potentsiaali kasvada Lääne-Euroopast kiiremini. Tugeva majanduskasvu aluseks on sisemaine nõudlus, mida toetavad järjest alanevad intressimäärad ja erasektori madal laenukoormus. Investorite jaoks on huvitav piirkonna kiire majanduskasv, ettevõtete kiire kasumite kasv ning atraktiivne hinnatase. Kivinurm-Priisalmi sõnul on täna regiooni kõige atraktiivsemalt hinnatud aktsiad Kesk-Euroopa telekomid ja farmaatsiasektor ning aktsiaturud Horvaatias, Bulgaarias ja Rumeenias.

Trigon Capital on Baltimaade suurim avatud aktsiafondide haldur, mis lisaks aktsiafondidele haldab klientide võlakirjaportfelle ning kinnisvarainvesteeringuid. Trigon Capital on asutatud 1994. aastal. Investeerimispangal on kontorid Varssavis, Tallinnas, Riias, Vilniuses ja St. Peterburis ning esindused teistes regiooni osades.

Hetkel kuum