Kruuda: Hansapanga fondiemissioon on meile positiivseks eeskujuks

Annika Matson 03. november 2004, 10:55

Fondiemissooni korraldamisel on Kalevile positiivseks eeskujuks Hansapank, mis korraldas fondiemissiooni kevadel ja aktsia on tõusnud korralikult.

Hansapank andis toona ühele olemasolevale aktsiale kolm juurde.
?Aktsia hind tõuseb 100 kroonilt 125 kroonini palju lihtsamalt, kui 400 kroonilt 500le kroonile,? kommenteeris fondiemissiooni korraldamist ASi Kalev juht Oliver Kruuda.

Lisaks on Kalevi aktsionäride üldkoosolekul hääletamisele tuleva fondiemissiooni eesmärk siduda vaba omakapital aktsiakapitaliga. ?Soovime korraldada fondiemissiooni ka selleks, et siduda firma vaba omakapital aktsiakapitaliga,? ütles Kruuda. Samuti soovib juht suurendada Kalevi aktsiate likviidsust ning saada lisavahendeid tooteportfelli laiendamiseks. ?Soovime anda investoritele kindla signaali, et meie strateegia Kalevis on pikaajaline,? möönis ta.

Kalevi aktsionäride üldkoosoleku päevakorras oli fondiemissioon ka juba eelmisel koosolekul, kuid siis oli otsuse sõnastuses juriidiline ebatäpsus ja see tuli päevakorrast maha hääletada, et ei tekiks lisaprobleeme vähemusaktsionäriga AS Milestone. ?Nüüd peaks sõnastusega kõik korras olema ja aktsionärid saavad uuesti otsustada,? ütles Kruuda.

24. novembril toimuval Kalevi aktsionäride üldkoosolekul tuleb hääletusele aktsiakapitali suurendamine omakapitali arvel sissemakseid tegemata praeguselt 78,8 miljonilt kroonilt 236,3 miljoni kroonini. Selleks lastakse välja 15,755 miljonit uut Kalevi lihtaktsiat nimiväärtusega 10 krooni aktsia.
Kokkuvõtlikult tähendab see seda, et iga olemasoleva aktsia kohta emiteeritakse kaks uut aktsiat lisaks. Eilset sulgemishinda arvestades hakkaks üks aktsia maksma 14 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing