Kaitseliit korraldab lastele ellujäämiskursusi

04. november 2004, 17:00

Ida-Virumaal alustas Alutaguse kaitseliidu malevas tööd noorkotkastele ja kodutütardele mõeldud ellujäämiskursus, kirjutas Eesti Päevaleht Online.

Kursustel õpetatakse enesekaitset, looduses ellujäämist ja tegutsemist kriisiolukordades.

'Aktiivse tegevuse pakkumine koos teadmiste ja silmaringi laiendamisega aitab neid hoida eemal kuritegevusest, narkomaaniast ja arvutisõltuvusest,? ütles ellujäämiskursuse instruktor Alutaguse kaitseliidu maleva tegevliige Olev Mark.

Tänavu läbi Euroopa jooksmisega kuulsaks saanud Olv Mark paneb kursustel erilise rõhu teadmiste kvaliteedile. Selleks pööratakse erilist tähelepanu mittesportliku enesekaitse tehnilisele osale, lahingutaktikale ja erinevate kliimaregioonide looduslikule eripärale, teatas Ida-Viru maavalitsus.

Lastele õpetatakse ellujäämist nii meie looduslikes tingimustes kui ka kõrbes, mägedes ja džunglites. Praktilised õppused viiakse läbi ka tegutsemiseks ja esmaabi andmiseks laevahuku, auto-, rongi- ja lennukiõnnetuse korral.

Lisaks saavad nad teoreetilise ettevalmistuse tegutsemiseks erinevate terrorismiohtude tingimustes ? pommiähvarduse, tulekahju ja pantvangi sattumise olukorras. Programmis on ette nähtud ka kodumaa kaitsmiseks vajalike oskuste omandamine ? relva tundmine, laskmine jne.

?Kursustel õpetame lastele ka õiget eluviisi, toitumist, toiduvalmistamist, hügieeni, karastamise vajadusest, optimaalsest füüsilisest koormusest ja külmetushaiguste ennetamisest,? rääkis Mark ja lisas, et ta soovib olla lastele eeskujuks, kuna pole elus kordagi suitsetanud ega alkoholi tarvitanud.

Selleks, et lapsed saaksid kursustel osaleda, peavad oma nõusoleku ja loa andma nii lapsevanemad kui klassijuhatajad. Tulevastel kodukaitsjatele peab õppeedukus korras olema.

Instruktori sõnul pole paljudel lastel võimalust koolis süüa ja nad tulevad peale lõunat algavatele kursustele tühja kõhuga. ?Kuna neil on päris suur füüsiline koormus, võiksid firmad abistada lapsi toitlustamisega,? lisas Mark.

Kui kellelgi tekib huvi sarnaste kursuste korraldamise vastu, on Mark nõus lahkelt oma kogemusi jagama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing