Ülo Toomsalu • 4. november 2004 kell 5:58

EPL: Mati Ilisson nimetab ametist lahkumise põhjuseks konflikti sotsiaalministriga

Eelmisel nädalal esitas lahkumisavalduse tööturuameti peadirektor Mati Ilisson. Ameti mahapanek polnud siiski vabatahtlik, vaid vältimatu samm.

?Tuleb tunnistada, et see oli kokkulepe minu ja sotsiaalministri vahel,? ütles Ilisson Eesti Päevalehele. ?Lahkumine on vormilt vabatahtlik, aga sisult vältimatu. Ma ei pidanud otstarbekaks, et tööturuameti igapäevatööd segavad lõputud auditid ja kontrollid, otsimaks võimalikke probleeme ja vigu. Kohtus käimine ei oleks kellelegi kasu toonud?.

Ilisson sõnul oli alguses tema paturegister väga suur, arutelu käigus osutus see küllaltki tagasihoidlikuks.

Ilisson nõustus, et, paksu verd tekitas tööotsinguportaal amet.ee tõesti. ?Kuid see polnud otsene põhjus. Probleemidele aitas kaasa see, et süsteemi leping oli sõlmitud rahandusministeeriumi ja teostaja vahel, meie olime kauba saajaks. Portaali käivitamisega oli üksjagu muresid, see venis,? ütles Ilisson.

Sotsiaalminister Marko Pomerantsi sõnul vajab tööturuamet juhti, kes oleks eestvedaja, kelle jõud käiks üle kõikidest allasutustest. ?Vaja on selgust ning kindlust, mis hetkel puudub,? ütles Pomerants.

Sotsiaalministeerium viis Pomerantsi sõnul tööturuametis eelmisel aastal läbi ühe ning sel aastal kaks auditit. ?Minu arvates on audit mõeldud pigem juhi abistamiseks kui segamiseks ning arvestades struktuurifondidest saabuva raha hulka, ei ole neid kindlasti liiga palju olnud,? ütles Pomerants.

Hetkel kuum