EPL: Eestlaste punaste kaantega europass tuleb 21keelne

09. november 2004, 08:19

Kodakondsus- ja migratsiooniamet väljastab ilmselt juba tuleva aasta mais Eesti kodanikele esimesed europassid, mis on Euroopa Liidu 21 ametlikus keeles.

Lillakaspunase passi kaantele trükitakse kullavärviline Eesti suur riigivapp ja sõnad ?Euroopa Liit?, ?Eesti? ja ?pass?. Passi esimesel leheküljel on samad sõnad kirjas kõigis liikmesmaade keeltes, kirjutab Eesti Päevaleht.

Valitsuse heakskiitu ootava määruse eelnõu järgi väärtustavad dokumendi sisekülgi suitsupääsukese kujutise piirjooned, siniroheline kaunistusriba ja tumesinine rukkilill. ?Passi kolmas lehekülg kaetakse kihtkilega, millele on valguses muutuva värviga trükitud Eesti riigivapi lõvi kujutis, mille värvus muutub rohelisest kuldseks ning laineliselt korduvad sõnad Eesti Vabariik, Republic of Estonia ning Eesti maa-ala kujutis,? kirjeldab määruse tekst.

Tõeliseks maiuspalaks kujuneb uus pass aga keelehuvilistele. Kõik isikuandmed ? nimi, kodakondsus, sugu, sünniaeg ja -koht, väljaandmis- ja kehtivusaja daatumid ? on kirjas 21 keeles.

Kodakondsus- ja migratsiooniameti (KMA) arendusosakonna peaspetsialisti Raul Eksi sõnul on loobutud kavast panna passile kiip, mille digiandmeid oleks saanud lugeda kaugjuhtimisel.

Idee tasandil on varem räägitud ka digitaalse näopildi või sõrmejälje lisamisest. ?Kõik see tuleb tulevikus ja sõltub Euroopa Liidust. Need on tulevikuarendused,? lausus Eks.

Uued passid jäävad tema sõnul 32-leheküljeliseks, samuti ei muutu need kallimaks.

Trükkimiseks läheb siis, kui valitsus passimääruse kinnitab.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing