Kinnitatakse raamistik Norra finantsmehhanismi rakendamiseks Eestis

Liis Kängsepp 17. november 2004, 09:38

Täna allkirjastavad rahandusminister ja Norra asevälisminister Norra finantsmehhanismi rakendamise vastastikuse mõistmise memorandumi.

Norra finantsmehhanismist Eestile ettenähtud vahendite maht viieaastasel rakendusperioodil on 339 887 963 krooni. Memorandumile kirjutavad alla rahandusminister Taavi Veskimägi ja Norra asevälisminister Kim Traavik.

Vastastikuse mõistmise memorandum loob raamistiku edasiseks koostööks tervishoiu, keskkonnakaitse, kultuuripärandi, keskkonnakaitse ja regionaalarengu valdkondades.

Norra finantsmehhanismist toetatavate prioriteetide hulka kuulub nt Põhjavee ja õhusaaste seiresüsteemide arendamine, nakkushaiguste (HIV/AIDS) ennetamine, kohtu- ja vanglasüsteemide tugevdamine ja mitmed teised valdkonnad.

Finantsmehhanismi üldiseks eesmärgiks on aidata kaasa majandusliku ja sotsiaalse ebavõrdsuse vähendamisele Euroopa Majanduspiirkonnas investeeringu- ja arendusprojektide rahastamise kaudu.

Allkirjastatava memorandumiga määratletakse muuhulgas ära osapoolte rollid ja vastutus mehhanismi rakendamisel, finantsmehhanismi eesmärgid, prioriteetsed sektorid, õiguslik raamistik, finantsraamistik, iga-aastased kohtumised. Mehhanismi rakendamise valmistas ette Rahandusministeerium.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing