PM: Nahakunsti madalseis viis ARSi järglase pankrotti

17. november 2004, 08:10

Kunagisest Eesti kunstkäsitöö lipulaevast ARSist väljakasvanud kunstnike ettevõtte viis pankrotti nahakunsti madalseis.

Ettevõtte kesise käekäigu põhjused peituvad firma ARS Ehisnahk juhataja Edvardas Pauk?tyse sõnul suuresti eestlaste ostuharjumustes, sest kui veel kümmekonna aasta eest olid kohalike kunstnike nahast tarbeesemed väga hinnas, siis praegu eelistavad inimesed odavamat importkaupa, kirjutab Postimees.

«Inimene läheb lihtsamat teed ja ostab endale odavama, kuid vähem kvaliteetse asja,» kirjeldas ta. «Aga eks see oli osalt ka meie valede majandusotsuste süü, et nii läks.»

Pauk?tyse sõnul algasid firma raskused juba mõned aastad tagasi, kuid materjalide eest suudeti tasuda ja aeg-ajalt tundus, et rahaasjad võivad ka paremaks minna.

135 000kroonisest võlast on firma 125 000 krooni võlgu kunstnike liidule, kellelt ruume renditi.

Eile Tallinna linnakohtus välja kuulutatud ARS Ehisnaha pankrot kuulutati välja tavatult ruttu, sest firmal on veel vara ja raha oma võlgade tasumiseks.

ARS Ehisnaha kadumine Eesti nahakunsti tühimikku siiski ei jäta, sest samades ruumides võtab firma töö üsna kiiresti üle samal vallas tegutsev Eesti Nahkehistöö. Viimase omanikeringi kuuluvad ka mõned varem ARS Ehisnahast lahkunud inimesed.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing