Margus Venelaine • 17. november 2004 kell 22:00

Mobivalve ühendab valve- ja juhtimissüsteemi

Mobivalve teenus kasutab koostöös Eesti Mobiiltelefoniga KoduKITi kontrollerit. Üldjuhul on väiksemate valvesüsteemide signaaliedastus seni põhinenud telefoniliinil või turvafirma raadiomodemil, mis põhjustas süsteemi haavatavust või suuri kulusid. Mobivalve korral edastatakse turvasignaalid EMT tehnilise info kanalil, mis tagab turvalisuse ja sõltumatuse tavavõrgu ülekoormusest. Paralleelselt juhtimiskeskusega jõuab häireinfo ka kliendini SMSi ja kõneteatena.

Kontrolleril on kaheksa sisendit, kuhu ühendatakse turvaandurid. Lisaks saab ruumide temperatuuri kontrollida kaheksa temperatuurianduri abil, millest piisab täiesti väikekontori, kaupluse või töökoja sissetungi- ja tulekahjuvalveks. Valvestamine toimub telefoni või puutevõtmega.

Mobivalve juhtimine on interaktiivne ? korraldusi antakse helistamisega teenuse lühinumbrile 1795, vastused saabuvad telefonile ekraaniteatena ja ka SMSina. Kontroller täidab temale antud korralduse 3?5 sekundi jooksul ja teatab alati, kui sellega toime tuli või kui see mingil põhjusel ei õnnestunud. Korraldused, mida saab telefoni teel edastada, on näiteks valvestamine ja valvest mahavõtmine, elektriseadmete lülitamine, uste ja väravate avamine.

Interaktiivsuse oluline osa on täielik hallatavus internetist. Veebist saab seadistada signaali edastamise kontaktisikute ringi, panna paika temperatuurivahemikud, anda ja võtta õigusi näiteks uste avamiseks, valvestamiseks mobiiltelefonilt või võtmega.

Hetkel kuum