Pettuskatsed ikka tõusuteel

ÄP 18. november 2004, 00:00

Internetipettuste üle arvet pidav Anti-Phishing Working Group (APWG) avalikustas ülevaate oktoobri pettustrendide kohta. Oktoobris kasutasid petturid üle tuhande võltsitud veebisaidi 44 tuntud brändinime all, juulist oktoobrini on nende arv kasvanud 25 protsendi võrra kuus. Erineva sisuga petukirju saadeti üle kahe korra rohkem kui augustis.

Phishing on muutunud organiseeritud kuritegevuse üheks vormiks. Mitmetel juhtudel suunatakse ohvrid samasse veebiserverisse, mis ühel päeval võib välja näha nagu PayPal, järgmisel päeval aga nagu eBay või Citibank.

Sageli kasutatakse omaniku teadmata serverina arvuteid, millesse on ligipääs saadud pahavara kasutamise või sissemurdmise teel. Kuigi siiani asub pool pettuseks kasutatavatest serveritest USAs, Hiinas, Koreas ja Venemaal, on tegemist rahvusvahelise kuritegevusega, mida ei saa otseselt nende riikidega seostada.

Terminiga phishing tähistatakse katseid suunata inimesi võltsitud ning kuritahtliku eesmärgiga loodud veebisaitidele, kus neid veendakse sisestama oma krediitkaardinumbreid, pangakontode paroole või muid privaatseid andmeid. Usaldusväärse pangana esinedes suudavad petturid hankida sihtgrupist kuni viie protsendi andmed. Tagajärjeks on krediitkaardipettused, identiteedivargused ja rahaline kahju.

Isiku- või pangaandmeid nõudva kirja saamisel on kindlaim viis kahju vältimiseks see kohe kustutada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:54
Otsi:

Ava täpsem otsing