Rammstein tõotab publikut maksimaalselt provotseerida

Christel Karits 19. november 2004, 00:00

Rammstein jõuab Tallinna Kopenhaageni kontserdilt 22. novembril ja lubab, et uus show on mitmeid kordi ?o-keerivam kui eelmine.

Juba septembris võis Saku Suurhallis toimuva Rammstei-ni kontserdiga seoses tõdeda, et kes sees, see sees ja kes väljas, see väljas. ?okibändi terve Euroopa turnee piletid müüdi välja rekordilise kiirusega, sealhulgas olid Tallinna kontserdi pääsmed otsas juba kahe kuu eest. Kontserdi korraldajatele on see vaid rõõmusõnum. ?Hea meel on tõdeda, et viimaks ometi saab ka Eesti kontserdipublik aru, et heale kontserdile tuleb pilet varakult soetada, sest muidu võib lihtsalt ilma jääda,? kommenteeris kontserdi produtsent Peeter Rebane.

BDG saab iga päev kümneid kõnesid piletisoovijatelt üle Baltikumi. Mustal turul on 390kroonise pileti hind tõusnud 1000 kroonini. Inimesi on hoiatatud võltspiletite ostmise eest.

2004. aasta Rammsteini show produktisoon jõuab Tallinna 14 veoautol, mida on tunduvalt enam kui 2001. aastal. Ansambel toob ühes oma lava, heli-, valgus- ja pürotehnika. Kaasas on hiiglaslik elektrigeneraator, mis toodab kogu valgusmängu peale kuluva elektri. Generaatori töös hoidmiseks on tellitud 2000 liitrit diiselkütust.

Nagu Ramm-steini eelmises show?s näeb seegi kord ligi kahe tunni jooksul ohtralt tuld ja möllu. Publikut on plaanis maksimaalselt üllatada ja provotseerida. Saku Suurhallis toimuval mega-show?l kõlavad nii ?Du Hast?, ?Mutter?, ?Sonne?, ?Ich Will?, ?Rammstein?, ?Links 2 3 4? kui ka lood uuelt albumilt ?Reise Reise? ? sealhulgas uus skandaalne singel ?Mein Teil?, mille kannibalistlikku videot on osa telekanaleid keeldunud näitamast.

Rammsteini suurejooneline karjäär algas 1995. aastal albumiga ?Herzeleid?, jätkus 1997. aastal albumiga ?Sehnsucht? ning 2001. aastal albumiga ?Mutter?. Pärast aktiivset tuuritamist võttis bänd aja maha ja otsis materjali uue albumi ja show jaoks. Rammsteini uus album ?Reise Reise? ilmus septembri lõpus.

Rammsteini soojendusesineja Exilia oli alles aasta tagasi tundmatu Milanost pärit rockgrupp, ent sel aastal on nad kultusbändiga ühisel Euroopa turneel ning jõudnud soojendada ka H-Blockxi, Pinki, Oomphi, Clawfingeri jt esinemisi. Exilia muusikat võrreldakse Korni ja Guano Apesiga, ansambli pärliks on aga võimsa häälega naislaulja Masha.

Rammstein alustas Euroopa turneed 2. novembril Belgias, Tallinna jõutakse turnee keskpaigas. Tuur jätkub Helsingis ja Ida-Euroo-pas. Tallinna kontsert on Baltikumis ainus

Saku Suurhalli uksed avatakse 22.11. kell 18, Exilia alustab kell 20. Ärge jätke saabumist viimasele minutile.

Justkui lohutuseks neile fännidele, kel ei õnnestu 22. novembril Saku Suurhalli pääseda, näitab kino Sõprus alates 21. novembrist viie päeva jooksul muusikalist dokumentaalfilmi, mille peategelaseks on industriaalrokki viljelev Rammstein.

?Raju, rajum, eriti raju!? (Look Out! We're Coming To Get You!) on film, mis sunnib algusest alates volüümi põhja keerama ja silmad ekraanil hoidma.

Kaadrid vahetuvad kiiresti ja kõike saadab tormiline kitarrimuusika.

Filmiloojatel on õnnestunud panna viimase kümne aasta Saksa muusikaajalugu sajaminutilisse filmi, mille tegelasteks endise Ida-Saksamaa bändid Rammstein, In Extremo, Feeling B, Blind Passengers, Die Skeptiker, The Inchtabokatables ja Freygang.

Vaatajad saavad näha, kuidas on endise Ida-Saksamaa muusikud elanud üle Berliini müüri languse ja sellega kaasneva üleüldise valikuvõimaluste suurenemise.

Vanad bändid lagunesid ja uued sündisid, sealhulgas praegune maailmakuulus industriaalrokki viljelev ?okibänd Rammstein.

Hoolimata kõrvulukustavast muusikast on film siiski leebe. Selle meelelahutuslik väärtus peitub vaatajale pakutavates väljakutsetes. Filmi montaa? ja loo jutustamise meetod peegeldavad täpselt filmis kuuldava muusika jõulisust ja rütmi.

Filmi re?issööriks on Carl G. Hardt, kaasautoriks Andrea L. Tralles ning produtsendiks Stephan Roeder.

Filmi esilinastus on kinos Sõprus 21. novembril ja seda saab Sõpruses vaadata vaid 25. novembrini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:28

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing