Aivar Rehe: seadusemuudatused kaitsevad maksumaksjate õigusi

ÄP 25. november 2004, 00:00

?Maksukorralduse seaduse (MKS) paragrahvi 26 lõikes 2 sätestatud maksusaladuse mõiste jääb seadusemuudatuse järel muutmatuks,? märkis Rehe pressiteate vahendusel, ?mis tähendab, et maksusaladuseks on jätkuvalt maksuhalduri poolt seoses teenistuskohustuste täitmisega kogutud informatsioon.?

Tema sõnul täpsustati vaid teabeliikide kirjeldust, kuhu lisati ka andmekandjad ja info nende kohta. Ameti dokumendiregister on ja jääb maksuhalduri veebilehel avatuks.

Rehe sõnul on veebilehel toodud dokumendiregistris piiratult kättesaadav vaid see väike osa andmeist, mis on kaitstud maksusaladusega. ?Nähtaval pole maksu- ja vaidemenetlustega seotud registrite väljad, mille avatuse korral oleks igal isikul võimalik pääseda ligi konkreetsete isikute maksusaladusele,? märkis Rehe. ?Igale maksuhalduriga kirjavahetuses oleval isikule jääb võimalus saada veebilehe vahendusel ülevaade oma kirjade registreerimisest ning maksuhaldur muudab info leidmise juba lähiajal kasutajasõbralikumaks.?

Seaduse muutmise järel laieneb maksusaladuse hoidmise kohustus ka neile ametkondadele, kes maksuhaldurilt maksusaladust sisaldavat infot on saanud. Sellega muudetakse olukorda, kus üks ametkond teeb kõik endast oleneva maksusaladuse hoidmiseks, ent seadusest tulenevatel juhtudel info väljastamise järel suureneb maksusaladuse kaitse kadumise risk.

Rehe märkis, et maksuvõlglaste nimekiri on olnud juba aastaid avalik ja jääb selleks ka edaspidi, sest on põhjendatud iga ettevõtte või muu maksukohustuslase avalik huvi oma tehingupartnerite ja klientide seaduskuulekuse ja kohustuste kohta. ?Selline info võimaldab hinnata majandustegevuses äririske ja langetada õigeid otsuseid,? lisas Rehe.

?Kokkuvõttes seadusemuudatus vaid täpsustab jätkuvalt karme maksusaladuse kaitse põhimõtteid ning maksuhalduri tegevust teabe avalikustamisel,? märkis Rehe.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:55
    Otsi:

    Ava täpsem otsing