PM: Tallo kardab maksuameti salajaseks muutumist

25. november 2004, 07:52

Eesti avaliku teabe seaduse üks autoreid Ivar Tallo leiab, et Riigikogu otsus nimetada osa maksuameti kirjavahetusest saladuseks on vastuolus põhiseadusega.

Tallo lubab pöörduda presidendi poole ettepanekuga demokraatlikke põhimõtteid rikkuvat seadust mitte välja kuulutada, kirjutas Postimees.

«Inimese suhtlemine avaliku võimuga ei saa olla salajane,» ütles Tallo. «Seaduseparandus on tekitanud olukorra, kus maksuamet muutub mustaks kastiks. Me ei tea, mis tuleb sisse, mis läheb välja.»

Riigikogu võttis teisipäeval vastu maksukorralduse seaduse muudatuse, millega andis maksuhaldurile võimaluse hoida maksukohuslase kohta käivast infost salajas ka seda, et maksuvaidlusi puudutav kirjavahetus temaga üldse käib.

Tallo sõnul rikub see aga põhiseaduse paragrahvi 44, mille kohaselt on igaühel õigus vabalt saada üldiseks kasutamiseks levitatavat teavet.

Avaliku teabe seaduse järgi peavad riigiasutused oma kodulehele üles panema dokumendiregistri, kust on näha, kellele milliseid kirju asutus saadab ning kellelt milliseid saab.

Seadus ei nõua, et näha peaks olema ka kirja sisu, kuid maksuameti arvates on juba see fakt, et mõne inimese või asutusega kirjavahetus käib, maksusaladus, mille avalikustamine võib kahjustada maksumaksja huve.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing