Deutsche Bank tahab Indias ja Hiinas rohkem eraisikuid teenindada

26. november 2004, 10:31

Deutsche Bank kinnitas Aasia ekspansiooniplaani ? pank tahab Indias ja Hiinas rohkem eraisikuid teenindada, kirjutab Handelsblatt.

Siiamaani on pank Aasias tegelenud peaasjalikult investeerimispanganduse, firmaklientide teenindamise ja väärtpaberitehingutega.

Strateegiamuutuse põhjuseks on see, et kahe maailma suurima rahvaarvuga riigilt oodatakse pikaajaliselt Lääneriikidest kõrgemat majanduskasvu. Deutsche Bank on juba Indias oma struktuuri muutnud. India pangandusringkonnad eeldavad, et see on märk mõne panga ülevõtmiseks valmistumisest.

Kaks Indias kohaliku Deutsche Banki operatsioone tundvat isikut kinnitasid, et põhimõtteliselt on pangal huvi asuma eraisikutest kliente teenindama. Panga Frankfurdis asuv juhtkond ootab selgust küsimustele, nagu mitu protsenti tohivad välispangad kohalikest pankadest omada. Ka Hiinas peab pank veel pangandusregulatsioonist kinnitust leidma.

Praegu tegutseb Deutsche Bank Indias kõrge kasumlikkusega. Pangal on Indias viis filiaali ehk rohkem, kui üheski teises Aasia riigis.

Ka teised rahvusvahelised suurpangad plaanivad India ja Hiina turul tegutseda. Indias on aastane laenukasv üle 20 protsendi.

Välismaised pangad peavad Indiat palju kergemaks pangandusturuks võrreldes teiste Aasia riikidega. Standard Chartered on välispankadest Indias eraisikutest pangaklientide teenindamises turuliider. Pangal on Indias 66 kontorit. Suuruselt teisel, HSBCl on 37 filiaali ja Citibankil 31 kontorit.

Hiinas tohivad välispangad omada Hiina pankades maksimaalselt 20 protsendist osalust. HSBC ostis sel aastal 20 protsendise osaluse Bank of Communicationsis. Peale selle on brittidel veel kaheksaprotsendine osalus Bank of Shanghais.

Maailma suurim pank, Citigroup tegutseb aktiivselt Hiinas, omades osalust Shanghai Pudang Developement Bankis. Londosis asuv Standard Chartered on sättinud Hiinas pangaostu oma lähiaja tippprioriteetide sekka.

Indias tegutseb 32 välismaist panka, kellel on riigis 217 filiaali. Panku meelitab ligi kõrge majanduskasv, ja noor elanikkond. Võrreldes Hiinaga on India pankades halbu krediite vaid 4,5 protsenti laenuportfellist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing