Nordicum lahkub Eestist ja keskendub Põhjamaadele

ÄP 01. detsember 2004, 00:00

Nordicum Kindlustuse Eesti ASi nõukogu otsustas, et lõpetab kohe uute kindlustuslepingute sõlmimise, teatas ettevõte. Kindlustusselts on igati maksevõimeline ja seltsi tegevuse lõpetamine toimub vastavalt seadusele, kinnitas ettevõte pressiteates. Olemasolevad lepingud kehtivad kuni nende kindlustusperioodi lõppemiseni.

Alates TrygVesta omanike muutusest 2002. aastal on uued omanikud uurinud jätkuvalt Nordicum Kindlustuse jaoks strateegilisi võimalusi, rõhutades, et TrygVesta keskendub strateegiliselt otsesele kindlustustegevusele Põhjamaades.

Kahjuks ei ole need otsingud viinud sobivate lahendusteni, mistõttu on otsustatud uute kindlustuslepingute sõlmimine lõpetada, seisis pressiteates.

Muudatused tulenevad peamiselt Nordicumi emaettevõtte uuest strateegiast, kommenteeris finantsinspektsiooni kommunikatsioonijuht Livia Kulm. ?Nimetatud muutus emaettevõtte strateegias ei ole seotud ainuüksi Eestiga, see hõlmab tegevuse piiramist ka mõnes teises Euroopa riigis.?

?Kindlustusseltsi varad on kohustuste katmiseks piisavad, samuti on tema omavahendid oluliselt kõrgemad võrreldes seaduses nõutuga,? kinnitas Kulm.

Nordicum oli suuruselt Eesti kuues kindlustusselts, kes näiteks selle aasta esimeses pooles kogus brutopreemiaid ligi 43 miljoni krooni eest. Võrdluseks, Eesti suurim kindlustaja If Kindlustus kogus samal ajal ligi 500 miljoni krooni eest brutopreemiaid. Nordicum teenis poolaastaga kasumit 0,6 miljonit krooni.

Nordicum on endise Nordea Kindlustuse õigusjärglane, kes 2002. aastast võttis üle osa Peter Sedinile kuulunud Nordika Kindlustuse portfellist. Pärast portfelli ülevõtmist sai selts poolaastaga ligi 32 miljonit krooni kahjumit, seda Nordikast kaasa tulnud portfelli puhastamise tõttu, lisaks oli probleeme Nordikalt reserviraha kättesaamisega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing