TD Balticul novembris rekordiline käive

01. detsember 2004, 13:27

Baltikumi juhtiv infotehnoloogia toodete distribuutor TD Baltic saavutas novembris rekordilise 56 miljoni kroonise käibe.

Sellega ületati möödunud aasta sama kuu käive 36%-ga. Tellimusi võeti vastu koguni 61 miljoni krooni eest.

?Eesti turg on võrreldes unise suvega silmnähtavalt aktiviseerunud. Paljude toodete tarneajad on seoses kasvava nõuldusega pikenenud?, kommenteeris Kaur Lohk, TD Baltic?u juht.

Eesti inimesele on mobiilsus väga oluline, ja seda võib näha ka tooteguppide kasvudest ? sülearvutite müük kasvas kordades, novembris tarniti Eesti turule juba ainuüksi meie poolt 1400 sülearvutit. Samas kasvugraafikus on pihuarvutid, traadita võrgu seadmed. Plahvatuslikult kasvab ka kodus kasutatavate nn. IT kombainide (seade,millega saab printida, skännida ja kopeerida, mõnel ka faksida) müük, milliste hind on langenud pari tuhande krooni piirimaile. Oluliselt on kasvanud ka kvaliteetsete arvutiga kaasnevate lisaseadmete müük ? veebikaamerad, mälupulgad, salvestussedamed ja muu selline. Jõuliselt on kasvanud tarned jaemüügikanalisse, sellest valdkonnast on oodata ka edaspidi suurimat kasvu.

?Eeldan, et aastalõpuga kaasnev buum kestab veel mõnda aega, kuid ka järgmiseks aastaks on oodata kiiret arengut. IT valdkond on suurepäraseks näiteks, kus hindade langemisega turg mitte ei kahane, vaid kasvab ? kui kaks aastat tagasi sai läptopi keskmiselt nelja kuupalga eest, siis tänaseks on see latt kaks korda madalamal, mis innustabki inimesi rohkem IT-sse investeerima? lisas Lohk.

Sarnased trendid on märgatavad kogu Baltikumis, kus TD Baltic?u käive 9 miljonit eurot näitas samuti sarnast kasvutendentsi.

TD Baltic on Baltimaades juhtiv IT distibuutor. Jaanuaris 2004 ostis firma juhtkond koos investeerimisfirmaga Askembla Tech Data Baltikumi harud välja, olles tänaseks ainsaks Baltikumis tegutsevaks kohalikul kapitalil põhinev IT distribuutor.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing