Ülo Toomsalu • 8. detsember 2004 kell 6:45

ÄL: Illar Hallaste siirdus turismiärisse

Seni õigusabi andnud Illar Hallaste korraldab nüüd mägimatkasid Himaalajasse.

Eelmise aasta sügisel tegutsemist alustanud Season Travel müüb sihtpunkte alates Himaalaja mäestikust suusareisideni, kirjutab Ärileht.

?Äri läheb hästi!? ütleb firmaomanik Illar Hallaste optimistlikult.

Varem Devori Reiside nime all tegutsenud ettevõte on spetsialiseerunud individuaalsete suusareiside korraldamisele Skandinaaviasse ja mägimatkade organiseerimisele Himaalajasse.

Eksklusiivse Himaalaja reisi puhul on grupijuhi ning giidi rollis Hallaste isiklikult. Rühma suurus jääb tavaliselt kuue inimese kanti. 26 000 ? 35 000 krooni maksval reisil puuduvad kõik turistile harjumuspärased mugavused: paari nädala jooksul pole võimalik näiteks helistada ega internetti pääseda. ?Tõelist matkajat selline pisiasi häirida ei tohiks,? ütleb Hallaste.

Himaalajas saavad huvilised tutvuda eelkõige maailma kõrgeimate mägede ja kultuuriga. ?Mõned matkafännid on eksklusiivse reisipaketi saamise nimel isegi paariaastase pangalaenu võtnud,? märgib Hallaste.

Skandinaavia suusakuurortide osas on Hallaste firma Eesti edukaim edasimüüja. ?Ainult teiste reisikorraldajate pakette edasi müües kaugele ei jõua,? on ta kindel.

Hallaste näebki suurema tuluallikana just individuaalpakettide müüki Skandinaavia suusakuurortidesse. Eriti tugevalt usub mees Rootsi ja Norra suusapaikade edusse.

Hetkel kuum