Kuressaare linnavolinikud plaanivad hüvitised lastele annetada

10. detsember 2004, 12:40

Kuressaare linnavolikogu plaanib linnavolikogu liikmete hüvitised lastele annetada, vahendas veebileht saarlane.ee ajalehe Meie Maa uudist.

Andekate ja edukate koolilaste toetamiseks plaanib Kuressaare linnavolikogu moodustada stipendiumifondi ?Andekas õpilane?, kuhu kogutaks raha linnavolikogu liikmete vabatahtlike annetustena nende igakuise hüvitise näol.

?Nii saaks seda 145 krooni ehk kasulikumalt kulutada,? leiab fondi loomise idee autor, volikogu liige Lea Kuldsepp. Tema sõnul on osa volikoguliikmeist hüvitisest niikuinii loobunud. Samuti on oodatud annetused teistelt füüsilistelt ja juriidilistelt isikutelt kodu- ja välismaalt.

Fondist määrataks stipendiume linna üldhariduskoolides õppivate andekate ja mingis õppeaines või loomingulises tegevuses edukate noorte kuressaarlaste toetamiseks ning tunnustamiseks.

?Aastaid Saaremaa Laululinnu ja kultuurkapitaliga seotuna olen palju näinud, kuidas andekas laps osutub perekonnale tülikaks ja raskeks, kuna nõuab nõuab perekonna eelarvest tublisti rohkem kui tavaline laps,? lausus Kuldsepp. ?Hästi palju kutsutakse toetama meditsiini, puuetega lapsi, aga andekas laps on positiivses mõttes erivajadustega laps, kes väärib toetust.?

Kuldsepa sõnul saab andekuse aluseks või mõõtjaks olla osalemine olümpiaadidel, võistlustel ja konkurssidel ning seal saavutatud tulemused. ?Kui laps on tulnud näiteks vabariiklikul aineolümpiaadil esimese kolme hulka, on ta kahtlemata väga andekas,? kinnitas Kuldsepp. Ta lisas, et laste toetamine oleks ühtlasi tunnustus õpetajaile.

Fondi on kavas suurendada ka reklaami ? ja heategevusürituste korraldamise abil.

Linnavalitsus soovib kuulutada stipendiumi taotlemiseks välja konkursi vähemalt kord aastas. Konkursside arv aastas sõltub vahendite laekumisest stipendiumi- fondi.

Kuldsepa sõnul määratakse stipendiumide suurus kindlaks nõukogu esimesel koosolekul. ?Olen teinud ettepaneku, et mitte alla tuhande krooni,? märkis Kuldsepp.

Stipendiumifondi loomise otsustab 16. detsembril linnavolikogu. Positiivse otsuse korral jõustub määrus tuleva aasta 1. jaanuaril.

?Loodame, et fondi loomisega läheb andekate laste vanemate natuke kergemaks ning nad ei pea murega mõtlema: miks just minu laps, vaid tunnevad lapse saavutuste üle uhkust,? ütles Lea Kuldsepp.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing