Barroso: ei mingeid poolikuid lahendusi Türgile

16. detsember 2004, 15:41

Euroopa Komisjoni president José Manuel Barroso ütles täna, et kõnelused Türgiga peavad olema täisliikme staatuse, mitte ?partnerluse? vms üle.

Täna peaksid Euroopa Liidu riikide valitsus- ja riigijuhid õhtusöögilauas ära otsustama kas, millal ja millistel tingimustel alustada liitumiskõnelusi Türgiga. Tõenäoliselt antakse roheline tee kõneluste alustamiseks 2005. a sügisel, kirjutab Financial Times.

Diplomaatide sõnul on kokkuleppe sünd ?käeulatuses?, kuid et eesistujariik Holland püüab siiski veel igati kindlustada, et see viimasel minutil kokku ei variseks. Türgi peaminister Tayyip Erdogan on öelnud, et on valmis kokkuleppeta lahkuma, kui Euroopa Liit Türgi liitumiseks liiga palju lisatingimusi seab.

Prantsusmaa, Taani ja Austria tahavad tippkohtumise kommünikeesse sõnastust, et liitumiskõnelused ei pruugi tingimata lõppeda Türgi saamisega Euroopa Liidu liikmeks. Samuti jätkuvad vaidlused selle üle, et Türgi suhtes võidakse mõnede ELi alusprintsiipide või poliitikate osas rakendada ?püsivaid? erandeid ? näiteks tööjõu vaba liikumise põhimõttes või põllumajandustoetuste ja regionaalabi maksmisel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing