Erki Aavik lahkub kasumisse jõudnud Weroli eesotsast

20. detsember 2004, 16:05

Tänast lahkub AS Werol Tehased juhatuse esimees Erki Aavik kokkuleppel ettevõtte nõukogu Weroli eesotsast.

Aavik põhjendab oma lahkumist ettevõte aktiivse ümberkorraldamise ajaperioodi lõppemisega ning ettevõtte jõudmisega stabiilsesse kasumisse, teatas Werol Tehased pressiteates. Nõukogu andis ettevõtte juhtimise üle juhatuse liikmele Helmo Hainsoole, kes juhtis Werolit ka enne 2003 aasta juulit, mil saneerimisülesande saanud Aavik asus Weroli etteotsa.

?Mõistsin, et mul on praegu õige hetk lahkuda, sest Weroli kollektiiviga koos on meil 15 kuuga õnnestunud ettevõtte majandusseisu märkimisväärselt parandada,? märkis Aavik. ?Juulis lõppenud eelmisel majandusaastal vähenes Weroli kahjum võrreldes varasemaga perioodiga kuus korda, käimasoleva majandusaasta esimeste kuudega oleme enam kui 1,5 miljoni kroonises kasumis.?

Aaviku kommentaarist võib välja lugeda, et ta ei pea ennast heade tulemuste ainsaks põhjustajaks. Tema sõnul aitas kasumisse jõudmisele kaasa kogu kollektiivi tõusnud eneseusk ja panus, samuti õnnestus ettevõttel saada paremaid hindu toodangu müügist. ?Kindlasti pean üheks suureks õnnestumiseks ka biodiisli projekti käimalükkamist, mis peaks oluliselt tõstma Weroli rentaablust ja positsiooni turul ning võimaldama tulevikus ka talunikele tooraine eest kõrgemat hinda maksta.?

Aaviku märkis, et hetkel on tal kaalumisel kaks tõsist tööpakkumist, millest üks nõuaks taas saneerimisele pühendumist, teine aga võimaldaks asuda tööle rahulikumasse organisatsiooni. ?Läbirääkimised on käimas, ilmselt teen lõpliku otsuse pühadejärgsel perioodil.?

AS Werol Tehased on 1997 aastal asutatud söödaproteiini ja toiduõli tehas, mille tuntumaks toodanguks on rapsiõli ja rapsikook. Tehas asub Jõgevamaal Painkülas, kus töötab ka suurem osa Weroli 66 töötajast. Varasematel perioodidel teenis Werol üle 100 miljoni kahjumit, 7-kuulise 2002/2003 majandusaasta lõpetas Werol 14-miljonilise kahjumiga, perioodil 2003/2004 jäi ettevõtte kahjumiks 3,9 miljonit krooni, august-november 2004 on Weroli kasum 1,7 miljonit krooni.
AS Werol Tehased põhiaktsionär 98%-ga on põllumajandusministeerium.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing