Finnair ei usu Aasia maavärinast firmale suurt kahju

27. detsember 2004, 11:43

Soome lennufirma Finnair, kelle suurim reisijate arvu kasv on tänavu olnud just Aasia liinidel, ei usu piirkonda tabanud maavärinast enesele siiski suurt kahju.

?Meie sellest suurt kahju ei teki, peamised kahjukandjad on reisikorraldajad,? ütles Kauppalehtile Finnairi infojuht Usko Määttä.

Ent kahju ei jää siiski olemata. Kokkuvõttes sõltub kõik sellest, kuivõrd reisikorraldajad suudavad klientidele asemele leida uusi sihtkohti.

Finnair on viinud puhkajaid Taisse Phuketti kord päevas ja Sri Lankale kord nädalas. Praeguse seisuga on Soome Aurinkomatkat teatanud, et arvab Sri Lanka kogu talvehooajaks reisisihtkohtade hulgast välja, kuna purustused seal on sedavõrd suured.

Lisaks on Finnairil Taisse veel 10 lendu nädalas. ?Neil liinidel ei ole toimunu reisijate arvu vähendanud. Pühapäeval lendas välja kaks lennukit ja mõlemad olid täis,? ütles Määttä. Nende liinide sihtkohad on Tai läänerannikul.

Soome välisministeeriumi hinnangul oli maavärina piirkonnas tuhandeid soomlasi, kellest osa on Soome Tai saatkonna andmeil ka kannatada saanud.

Uudisteagentuuri Reuters hinnangul on katastroofis hukkunute hulk praeguseks enam kui 15 500, agentuur AFP hindab hukkunute arvu 17 000-le.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing