Tsunami Euroopa kindlustus- ja reisisektori aktsiate kallal

27. detsember 2004, 12:25

Indoneesia Sumatra saare läheduses toimunud maavärin on viinud täna Euroopa börsidel kindlustus- ja reisisektori aktsiad langusse.

Maavärina tagajärjel tekkinud hiidlaine on kõige enam kahju teinud Sri Lanka, India ja Indoneesia rannikualale, kus hukkunute arv on tõusnud juba 15 ja poole tuhandeni.

Maailma suurim edasikindlustaja Münich Re on alustanud oma päeva 1,9% ja Swiss Reinsurance 1,8% langusega. Tegemist on üle maailma tegutsevate seltsidega, mis kannatavad kahju pea igast suuremat loodusõnnetusest.

Mõlemad seltsid on ajakirjanikele vastanud, et maavärina tagajärjel tekkinud hiidlaine kahjusid on veel raske hinnata, kuid Swiss Re sõnul jäävad need alla sel aastal USAd tabanud orkaanide kahjutööle.

Euroopa suurima reisikorraldaja TUI on hinnas kaotanud 1,6%. Kompanii esindaja Anja Braun sõnul katkestasid nad kuni aasta lõpuni lennureisid Sri Lankale, Maldiividele kui ka Taimaa saarele Phuket.

Ka Skandinaavias pole reisimisega seotud sektorid puhtalt pääsenud.
Rootsi suurima reisikorraldaja Ticket Travel AB aktsia on kaotanud 5,9% ja Põhjala suurima lennukompanii SAS Group aktsia 2,8%.

Hoolimata konkreetsete sektorite suurtest langusnumbritest on jõulujärgse ja uusaastaeelse pühade meeleolu tõttu Euroopas täna kauplemine üldiselt vaiksem ja rahulikum.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing