Ülo Toomsalu • 5. jaanuar 2005 kell 6:07

ÄL: Saksa pilvelõhkujate ehitaja püüab Eestist partneri leida

Kaheksa aastat tagasi Lübeckis asutatud ehitusfirma otsib Eestist koostöövõimalusi.

Nüüdseks peamiselt Saksamaa naaberriikides asuvate ettevõtetega koostööd tegev ja mitmete kõrghoonete rajamisega tuntust kogunud Norddeutscher Hochbau huviorbiidis on Eestis eelkõige allhankega tegelevad ettevõtted, kirjutab Ärileht.

Norddeutscher Hochbau referentside hulka kuuluvad näiteks DaimlerChrysleri esindus Lübeckis, mitmed kõrghooned, elumajad ja kontorihooned Lübeckis, Hamburgis ning mujal Saksamaal.

Sakslased otsivad Eestist eeskätt kõikvõimalike ehitusdetailide valmistajaid, kuid ära ei põlata ka muid teostusalaseid koostööprojekte. Eesti on vaekausile jäänud eeskätt oma toodete hea hinna ja kvaliteedi suhte poolest.

Põhiliselt tunneb Norddeutscher Hochbau Eestis huvi nende ettevõtete vastu, kes tegelevad betoonist lõpptoodete nagu rõdude, paneelide ja seinaplaatide valmistamisega. Koostööks võib minna ka plekitöödega tegelevate firmadega: kaubaks lähevad varikatused ja trepikäsipuud. Turgu on ka eritellimustena valmistatud plekitöödele.

Samuti on Saksamaa pilvelõhkujate ehitajal huvi nii puidust kui ka metallist siseuste, akende, välisuste vastu. Saksa firma ootab nendele töödele tarnijapoolset paigaldust.

Ehitusdetailide sisseostmisele lisaks on Saksa firma valmis ulatuslikumaks koostööks. Kuni näiteks ühiste koostööpakkumiste koostamise, tellimuste täitmise ning ehitusjärgse kontrollini välja.

Hetkel kuum