21. jaanuar 2005 kell 14:30

Sõru?Triigi parvlaevaliinil muutuvad suuremate sõidukite piletihinnad

Alates 1. veebruarist muudetakse sõidupiletite hindu Saaremaa ja Hiiumaa vahelisel parvlaevaliinil, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Hinnad langevad suurematele bussidele ning tõusevad suurematele veokitele. Reisijatele ja sõiduautodele jäävad hinnad samaks.

Üle 23 istekohaga busside hinnad langevad 600-lt kroonilt 400 kroonini soodustamaks turismi ja motiveerimaks turismifirmasid kasutama saarte külastamiseks Rohuküla ? Heltermaa ? Sõru ? Triigi ? Kuivastu ? Virtsu ringmarsruuti.

Üle 3,5 tonnise täismassiga veoauto üleveohinnaks kehtestatakse 250 krooni, haagise üleveohinnaks 150 krooni kusjuures kerghaagise hind jääb muutumatuks. Sarnane süsteem kehtib ka mandri ja saartevahelistel liinidel. Varasema hinnakirja järgi maksid kõik veoautod olenemata suurusest sama hinda.

Muudatus tuleneb asjaolust, et eelmine hinnakiri kehtestati 2001. aastal kui liinil sõitis väiksem parvlaev ?Vardo?. ?Vardo? suuremaid veoautosid ja nende haagised peale ei mahtunud, seega puudus ka veoautode hindade diferentseerimise vajadus. Praegu sõidab Sõru ? Triigi liinil parvlaev ?Kõrgelaid?. Liinil sõidab Tiandra Shipping Limited, piletihinnad kehtestatakse majandus- ja kommunikatsiooniministri määrusega.

Hetkel kuum