Ülo Toomsalu • 1. märts 2005 kell 5:50

PM: Lennufirma sõidutab Stockholmi 500 krooniga

Märtsi lõpust Tallinnast Stockholmi ja Kopenhaagenisse lendama hakkava Flynordicu mõnesajakroonised piletid põhjustavad hinnasõja Estonian Airiga.

Pilet Stockholmi maksab Finnairile kuuluval Flynordicul alates 500 kroonist, praegu samal liinil lendava Estonian Airi odavaim pilet maksab aga 780 krooni, kirjutab Postimees.

Kopenhaageni liinil on firmade odavaimad piletid vastavalt 625 ja 980 krooni. Hinna ülempiir on Flynordicul mõlemale sihtkohale 1900 krooni.

Uus lennufirma viib inimesi mõlemasse sihtkohta pärastlõunati kolmel korral nädalas ja seda 162kohalise lennukiga MD-80.

Suurt lennukit ja pärastlõunast väljumist peavad reisispetsialistid aga lennufirma üheks komistuskiviks, sest lõviosa mõlemal liinil lendajaid on transiitreisijaid, kes kasutavad Taanit või Rootsit ümberistumiskohana.

Estonian Airi pressiesindaja Epp Alatalu sõnul ei ole hinnalangust veel otsustatud ja firma reageerib vastavalt turu olukorrale. Samas oli Estonian Air hindade langetamisest teatades ettevaatlik ka mullu sügisel, kui Londoni ja Berliini liinidel tuli temaga konkureerima EasyJet. Tegelikkuses oldi sunnitud odavale konkurendile aga alla vanduma ja hindu veelgi langetama.

Hetkel kuum